Czwartek, 22 kwietnia 2021 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Przyklejony ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ - PODARUJ MIŁOŚĆ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy prowadzi akcję promującą rodzicielstwo zastępcze.
Poszukiwani są kandydaci na rodziców zastępczych dla dzieci, które pozbawione są własnego domu, które potrzebują miłości i zrozumienia, aby w przyszłości wiedziały, co znaczy ciepło domowego ogniska i potrafiły stworzyć kochającą się, w pełni funkcjonalną rodzinę.
Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy ul. T. Kościuszki 10, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 (w środę w godz. 7.30-16.00).
W Centrum zostaną Państwu udzielone wszelkie niezbędne informacje dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności jak można zostać rodziną zastępczą, jakie obowiązują wymagania formalne, procedury oraz jakie wsparcie jest udzielane rodzinom zastępczym.

20-04-2021
Przyklejony Biuro Paszportowe w Starostwie Powiatowym rozpoczyna rezerwację telefoniczną wizyt

19-04-2021
Przyklejony Informacje dotyczące Terenowego Punktu Paszportowego w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy

19-04-2021
Przyklejony Kolejne wydanie gazety dtr24.pl!

Miło nam poinformowaćże długo oczekiwane wydanie gazety dtr24.pl, jest już dostępne zarówno w formie papierowej i elektronicznej.
W wiosennym wydaniu m.in. o:

Terminie otwarcia Biura Paszportowego
Trwających i zakończonych drogowych inwestycjach
Rodzinnym Domu Dziecka w Jarach
Podsumowaniu roku pandemii w powiecie Trzebnickim
Problemach dzieci i młodzieży w dobie pandemii
Młodych fighterach z Powiatu Trzebnickiego
Przyznanych stypendiach Starosty Powiatu Trzebnickiego
Ofercie powiatowych szkół
Jubileuszu firmy Tarczyński S.A.
I wiele, wiele więcej.
Wersja elektroniczna, dostępna jest w linku poniżej:

16-04-2021
Przyklejony KOBIETY Z MYŚLĄ O KOBIETACH

Powiat Trzebnicki przyłączył się do inicjatywy „Różowe skrzyneczki” zapoczątkowanej przez grupę wrocławskich aktywistek, której celem jest zapewnienie środków higieny osobistej na czas menstruacji. Różowe skrzyneczki z darmowymi artykułami higienicznym dla kobiet są już dostępne we wszystkich powiatowych placówkach oświatowych.
Dzięki akcji uczennice tuż po powrocie do nauki stacjonarnej, w razie potrzeby będą mogły skorzystać  z bezpłatnych podpasek, tamponów czy kubeczków menstruacyjnych.

16-04-2021
Przyklejony Nowe obostrzenia obowiązujące od 19 kwietnia 2021 roku

Od 19 kwietnia żłobki i przedszkola zostają otwarte dla wszystkich dzieci.
Możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

14-04-2021
Przyklejony DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

78 lat temu, dn. 11 kwietnia 1943 r., niemiecka Agencja Transocean poinformowała o odkryciu w Katyniu koło Smoleńska „masowego grobu ze zwłokami 3.000 oficerów polskich”, więzionych w obozie jenieckim w Kozielsku i zamordowanych przez NKWD. Dwa dni później informację tę ogłoszono oficjalnie na konferencji w Berlinie.

Dzień 13 kwietnia to dziś symboliczna rocznica zbrodni katyńskiej.

13-04-2021
Przyklejony Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala

Drugie w tym roku posiedzenie Rady Społecznej Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, dotyczyło zaopiniowania przez Radę Planu Finansowego i Inwestycyjnego na rok 2021. Warto dodać, że do zadań Rady należy również podejmowanie decyzji o zakupie sprzętu medycznego czy dokonywanie okresowych analiz skarg i wniosków wnoszonych przez pacjentów.

12-04-2021
Przyklejony Życzenia Wielkanocne