Czwartek, 19 października 2017 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Będzie modernizacja SOR-u

Dyrektor szpitala powiatowego im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy Edward Puchała podpisał na początku lutego umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa i remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej oraz zakup sprzętu medycznego dla potrzeb oddziału”. Projekt będzie dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 12.1 – Rozwój systemu ratownictwa medycznego priorytetu XII – Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia. Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi 4 miliony 661 tysięcy zł, wartość dofinansowania to kwota 3 919 906,75 zł.

Dzięki kolejnemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej szpital będzie mógł rozbudować i doposażyć w nowoczesny sprzęt Szpitalny Oddział Ratunkowy dzięki temu polepszą się warunki  świadczenia usług zdrowotnych osobom wymagającym pomocy w stanach zagrożenia życia. Poza tym planowane jest dobudowanie parterowej sfery wejścia szpitalnego i wjazdu oraz przebudowa całego szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddział ten wyposażony zostanie w specjalistyczny sprzęt ratujący życie m.in. aparat rentgenowski, gastrofiberoskop, kolonoskop czy komorę hiperbaryczną.

Po prawie dwuletnim oczekiwaniu na informacje o dofinansowaniu projektu (przypominam iż projekt był na liście rezerwowej) w końcu można rozpocząć prace nad rozbudową oddziału– mówi dyr. Edward Puchała. Planowany termin realizacji projektu to luty 2011 – marzec 2012. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w prace nad przygotowaniem tego projektu m.in.  swoim pracownikom oraz projektantowi. Wniosek przygotowaliśmy sami, teraz już dzięki panu Staroście Robertowi Adachowi przy pomocy pracowników powiatu postaramy się go dobrze zrealizować i rozliczyć.

Edward Puchała

18-02-2011