Wtorek, 15 października 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Razem przez życie i sztukę

„Podwójniak”, to niezwykła wystawa fotografii autorstwa Sebastiana Szulca, jaka odbyła się w piątek, 22 maja w  żmigrodzkiej Baszcie. Podczas wernisażu zaprezentowane zostały 32 fotografie, wybrane z setek wykonanych na przestrzeni lat. Bohaterami są przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Szkoły Specjalnej w Żmigrodzie. We wspólnym świętowaniu sukcesu autora prac, udział wziął między innymi Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, który przez 30 lat był nauczycielem Szkoły Specjalnej w Żmigrodzie.

- Ogromnie się cieszę z organizacji wystawy. Jestem wzruszony i szczęśliwy, że powstała taka inicjatywa, ukazująca w tak różnorodnych barwach moich dawnych wychowanków – tymi słowami Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki zwrócił się do obecnych na wystawie i dodał -  W tym miejscu warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Dziękuję autorowi, że zechciał swoją pasją podzielić się z innymi, ale przede wszystkim dziękuję dzieciom, za wszystko, czego nauczyłem się od nich na przestrzeni lat.

Należy pamiętać, że fotografia to nie tylko jakość zdjęcia, to przede wszystkim historia, którą należy w odpowiedni sposób opowiedzieć. Sprawić by obserwator wyczuł atmosferę jaka towarzyszyła tego dnia zarówno artyście jak i „modelom” i spowodować, aby pamięć o tych uczuciach na długo pozostała w naszej pamięci. To z pewnością autorowi się udało.

Sposób organizacji wystawy oraz niesamowita atmosfera miejsca sprawiły, że każdy kto miał okazję ją obejrzeć, na długo  zachowa ją w pamięci.

26-05-2015
Październik 2019