polski angielski niemiecki
Piątek, 02 czerwca 2023 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Konferencja i wystawa prac uczniów Szkoły przy Szpitalu w Trzebnicy

Talent plastyczny, muzyczny, zmysł artystyczny oraz wspaniała organizacja przedsięwzięcia – to elementy  konferencji i wystawy prac uczniów Zespołu Szkół przy Szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.  Zorganizowana została dnia 24 czerwca 2015r, dzięki uprzejmości pani dyrektor Cecylii Śmieszkowskiej w Powiatowym  Ośrodku doradztwa Metodyczno- Programowego w Trzebnicy.
Wśród zaproszonych gości był Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki, który pełen podziwu dla zmysłu artystycznego uczniów, serdecznie gratulował im wystawy, pełnej przepięknych prac. Podziękował za zaproszenie, ale przede wszystkim za możliwość poznania historii oraz dokonań uczniów szkoły.
W ramach konferencji dyrektor szkoły Barbara Kogut przedstawiła historię powstania oraz ewoluowania szkoły. W swoim wystąpieniu zobrazowała charakter pracy z dziećmi, które uczą się w tej szkole tylko na czas rehabilitacji, leczenia. Rocznie szkoła odnotowuje w ciągłej rotacji nawet 400 uczniów, a mimo tego wychowawcy do każdego podchodzą w sposób indywidualny.
Podkreśliła, że w nauczaniu w szkole szpitalnej, podstawą jest oczywiście rola dydaktyczna i wychowawcza ale bardzo istotna jest rola terapeutyczna. Bez elementów psychologii, wyczucia, opiekuńczości i empatii nie byłoby mowy o skuteczności nauki z jednoczesnym uzyskaniem pozytywnych efektów leczenia.
Występy artystyczne uczniów szkoły były pięknym akcentem i obrazem jakości pracy uczniów i wychowawców. Po raz pierwszy oficjalnie został zaprezentowany szkolny hymn, do którego słowa napisał uczeń szkoły a muzykę skomponował wychowawca.
Uczestnicy po zakończonej konferencji mieli okazje zapoznać się z pracami uczniów, nie tylko plastycznymi. Uczniowie tuż przed wydarzeniem upiekli babeczki, które poza tym że były pięknie ozdobione, rozpływały się w ustach.
Na zakończenie zaproszeni goście wpisywali się na kartach księgi okazjonalnej. Serdecznie gratulujemy takiego podejścia do nauczania, współpracy oraz pięknej historii, którą wszyscy państwo wspólnie z uczniami tworzycie.


26-06-2015
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30