Niedziela, 23 kwietnia 2017 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „cudem”nad Wisłą. To radosne święto zwycięstwa Polski. Ta wielka wygrana zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę.
15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Trzebnica w tym dniu również oddała hołd bohaterom. Religijno - patriotyczne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Świętej Jadwigi, w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie głos zabrał burmistrz Marek Długozima. Wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przybliżył bolesną ale również piękną historię Narodu Polskiego z tamtych lat, oddając hołd wszystkim walczącym. Nawiązując do słów Bóg, Honor, Ojczyzna powiedział: ...kto idzie drogą wytyczoną przez te ideały nie marnuje ofiary z życia, przelanej krwi, cierpienia i wyrzeczenia... Dziękując za przybycie stwierdził, że obecność zebranych tu dziś osób to budujące świadectwo pamięci.

Starosta Waldemar Wysocki oraz sekretarz powiatu Robert Borczyk , uczestniczący w trzebnickich uroczystościach, wraz z delegacjami samorządów i służb złożyli kwiaty przed Krzyżem Katyńskim, Pomnikiem Sybiraków oraz Pomnikiem II Armii Wojska Polskiego. Starosta podziękował, tak licznie przybyłym mieszkańcom Powiatu Trzebnickiego, za jedność, pamięć oraz chęć uczczenia tego święta właśnie tu, w Bazylice Świętej Jadwigi i przed pomnikami pamięci w stolicy powiatu -Trzebnicy.

17-08-2015
Kwiecień 2017