środa, 24 maja 2017 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
RELACJA Z IX FESTYNU „BARTŁOMIEJKI” 30 sierpnia 2015 r. Plac Pielgrzymkowy w Trzebnicy

W słoneczną i upalną  niedzielę 30 sierpnia br. ,mieszkańcy powiatu trzebnickiego uczestniczyli  w IX Festynie Parafialnym Bartłomiejki. Festyn o charakterze rodzinnym zgromadził na Placu Pielgrzymkowym, licznie dorosłych i dzieci. Dla najmłodszych przewidziano atrakcje - gry i zabawy, dmuchany zamek i zjeżdżalnię. Jak zawsze pierwszymi artystami na scenie  były dzieci z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy .

Oficjalnego  otwarcia Festynu Bartłomiejki 2015 – dokonali Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego -|Pan Jerzy Trela, Burmistrz  Trzebnicy- Pan Marek Długozima i gospodarz festynu parafialnego -Ks. Dziekan Jerzy Olszówka, w roli prowadzącego ceremonię otwarcia - Ks. Piotr Wojciechowski .

Podczas licytacji, z której dochód w tej edycji festynu przeznaczono na remont posadzki Bazyliki Św. Jadwigi  i losowania nagród konkursowych, na Placu Pielgrzymkowym zrobiło się tłoczno. Licytowane były obrazy przekazane przez uczestników –artystów IV Pleneru Malarskiego oraz grawerowane/piaskowane granitowe płyty z posadzki Bazyliki, z wizerunkiem  Ks.Dziekana Wawrzyńca Bochenka, wieloletniego Kustosza trzebnickiej świątyni, którego  100 rocznicę  urodzin i 70 rocznicę przybycia do Trzebnicy obchodzimy w tym roku.

W przygotowania festynu zaangażowały się także władze Powiatu Trzebnickiego. Pod patronatem Starosty Trzebnickiego zorganizowano występ Lecha Makowieckiego i Bożeny Makowieckiej – czyli  Zespołu Zayazd . Podczas koncertu artyści wykonali utwory z programu patriotycznego. Kolejne bisy , były dowodem , że publiczność była zadowolona z koncertu,  a długo trwające brawa były wyrazem uznania dla wykonawców.

Przy pięknej pogodzie na Festynie bawili się mieszkańcy Trzebnicy i Powiatu Trzebnickiego oraz zaproszeni goście .Współorganizatorzy dziękują Wszystkim za przybycie oraz zapraszają za rok , na następny – na jubileuszowy X  Festyn Parafialny Bartłomiejki  w roku 2016 .

Do zobaczenia !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Bartłomiejek 2015.

,

04-09-2015