Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Dożynki wojewódzkie 2015

Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbyły się w Miliczu.
Święto plonów rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył abp Józef Kupny. Po jej zakończeniu wszyscy zebrani przeszli barwnym korowodem z milickiego rynku na plac dożynkowy przy ulicy Trzebnickiej. Uczestnikami obchodów byli mieszkańcy całego województwa, rolnicy, sadownicy i rybacy. W uroczystościach uczestniczył także starosta Waldemar Wysocki wraz z parlamentarzystami, przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządowych. Podczas ceremonii dożynkowych poseł Piotr Babiarz odczytał list Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, kierowany do rolników z województwa dolnośląskiego z wyrazami szacunku i uznania za ciężką pracę i zebrane plony. Uczestnicy obchodów mieli okazję spróbować produktów i potraw regionalnych, a wypieczone chleby z tegorocznych plonów zostały wręczone przez delegacje powiatów na ręce gospodarzy dożynek. Nie zabrakło tradycyjnych strojów, wspaniałej folklorystycznej muzyki oraz zróżnicowanych, pięknych wieńców dożynkowych. Delegacja dożynkowa z Powiatu Trzebnickiego zaprezentowała wyróżniający się na tle innych, wieniec sołectwa Siemianice z gminy Oborniki Śląskie.

16-09-2015
Kwiecień 2017