polski angielski niemiecki
Wtorek, 24 maja 2022 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
V Festyn Parafialny Bartłomiejki.

W niedzielę 28.08.2011 roku na Placu Pielgrzymkowym w  Trzebnicy odbył się V Festyn Parafialny Bartłomiejki. Jak sama nazwa wskazuje Bartłomiejki to nie tylko festyn ale także uroczystość na cześć Patrona Parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła i Św. Jadwigi, który 24 sierpnia obchodzi imieniny.

Tegorocznym Bartłomiejkom dopisała pogoda, nad Plac Pielgrzymkowy od rana zawitało słońce. Wiele atrakcji i rozrywek przyciągnęło mnóstwo ludzi chcących odpocząć i zarazem urozmaicić wolny czas. Wśród atrakcji dla dzieci dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek, zjeżdżalnia i występy przedszkolaków.

Każdy smakosz znalazł dla siebie coś dobrego na stoiskach z ciastami i wypiekami domowymi, wielką popularnością cieszyła się kuchnia Siostry Anieli.

 Spragnieni wiedzy i podziwiających osobę  Księdza Wawrzyńca Bochenka  mogli zapoznać się i nabyć książkę „ Jesteśmy Jego Dłużnikami. Wspomnienia O Księdzu Wawrzyńcu Bochenku SDS”. 

Książka na Festynie miała swoją promocję i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W trakcie występów zespołów, odbywała się licytacja przedmiotów, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na remont ogrzewania Bazyliki Św. Jadwigi w Trzebnicy. Również pieniądze zebrane na „Loterii Fantowej” będą przeznaczone na ten cel. Patronat nad tegorocznym Festynem objął Powiat Trzebnicki, organizatorem była Parafia pod wezwaniem Św. Bartłomieja i Św. Jadwigi w Trzebnicy.

Główną atrakcją wieczoru był występ Antoniny Krzysztoń, słynna polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej twórczość jest zaliczana do nurtu poezji śpiewanej.

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim przybyłym na tegoroczny Festyn i zaprosić na przyszłoroczny.

 umieścił i opracował: E.P

 

29-08-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31