Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Powiat Trzebnicki na Festiwalu w Bułgarii

W dniach od 24 – 31 sierpnia 13 osobowa delegacja z naszego Powiatu, uczestniczyła w ostatnim już spotkaniu w ramach międzynarodowego  projektu  Europe for Citizens  „Network for culture, sport and tourism”, który odbył się w Dve Mogili w Bułgarii.

Podczas czterodniowego Festiwalu Kultur nasz kraj reprezentował zespół, przygotowany specjalnie na ten wyjazd. Zaprezentowali oni tradycyjne pieśni ludowe. Ich występ, trwający około 20 minut bardzo spodobał się publiczności zgromadzonej w tamtejszym amfiteatrze.

Specjalna nagrodę za występ otrzymała Małgorzata Wysocka, która zaśpiewała piosenkę „Takie tango”  oraz : "Już nie ma dzikich plaż”.

Odbyła się również konferencja prasowa, na której został podpisany List Intencyjny – dotyczący współpracy pomiędzy miastem Popovo z Bułgarii oraz Powiatem Trzebnickim

Dla przypomnienia: Głównym celem tego projektu jest stworzenie i rozwinięcie długotrwałej współpracy pomiędzy regionami partnerskimi, znajdującymi się w czterech różnych krajach Europy, a także: zacieśnienie międzynarodowej współpracy kulturalnej, sportowej i turystycznej, promocja kultury europejskiej, rozwój dialogu międzykulturowego, zachęcenie lokalnych władz do rozwijania współpracy międzynarodowej oraz rozwój poczucia tożsamości europejskiej.

Projekt został sfinansowany z Unii Europejskiej. Wartość projektu 75 297 euro.

Dominika Łasica

01-09-2011