Niedziela, 24 września 2017 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
ELIMINACJE POWIATOWE XXXIX OGÓŁNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” W TRZEBNICY

W środę 23 marca 2016 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, przy ulicy Leśnej 1, odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uroczystego powitania wszystkich uczestników Konkursu oraz przybyłych opiekunów i otwarcia eliminacji powiatowych OTWP dokonał Starosta Trzebnicki – Waldemar Wysocki.

W tej edycji Konkursu uczestniczyli uczniowie 7  szkół, podstawowych, gimnazjalnych i średnich z  terenu Gminy Żmigród i Zawonia, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach gminnych OTWP.

Nad przebiegiem Konkursu czuwała Komisja , której przewodniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy – bryg. poż. Marek Nogała.

Do części pisemnej eliminacji przystąpiło 17 osób. Po napisaniu testu , Komisja podsumowała zdobyte punkty i uczestnicy przystąpili do eliminacji ustnych.

Wśród pytań były między innymi dotyczące wyjaśnienia do czego służą koce gaśnicze, co to jest liczba spienienia, czy rozwinięcia skrótu DGW czy też SITP. Do części ustnej eliminacji należał także pokaz sprzętu przeciwpożarowego  i pytania dotyczące nazw i przeznaczenia poszczególnych elementów wyposażenia jednostek ratowniczych.

Z tymi i innymi trudnymi pytaniami najlepiej poradzili sobie:

w kategorii szkół podstawowych:

1.Krystian Popów – Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Żmigrodzie.

2.Szymon Pierzchlewicz – Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Żmigrodzie.
3.Karolina Dębowska – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku.

w kategorii szkół gimnazjalnych:

1.Wioletta Królik – Powiatowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żmigrodzie.
2.Wiktoria Żupińska – Powiatowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żmigrodzie.
3.Andżelika Popów – Powiatowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żmigrodzie.

w kategorii szkół średnich :

1.Patrycja Rudkiewicz – Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śląskich.

2.Kamil Furyk  -   PZS nr 2 w Trzebnicy - Technikum Logistyczne.
3.Mariusz Jakubów – PZS im Jana Pawła II w Żmigrodzie.

Nasz Powiat w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” reprezentować będą zdobywcy pierwszych miejsc:

1.Krystian Popów ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie
2.Wioletta Królik z Powiatowego Zespołu Szkół w Żmigrodzie.
3.Patrycja Rudkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach Śląskich.

Wszyscy uczestniczy Eliminacji Powiatowych otrzymali dyplomy uczestnictwa a  zdobywcy trzech pierwszych miejsc  we wszystkich grupach także upominki ufundowane przez Starostę Trzebnickiego.

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonali Starosta Trzebnicki – Waldemar Wysocki i Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy – bryg.  pożarnictwa – Marek Nogała.

Gratulując zwycięzcom, pragniemy podkreślić wysoki poziom przygotowania jaki reprezentowali uczestnicy. Serdecznie podziękowania pragniemy przekazać nauczycielom : Marii Kuli , Grażynie Bybel, panu Janowi Fedyna i Igorowi Świerkowskiemu, którzy od lat nie szczędzą czasu i poświęcenia aby przygotować dzieci i młodzież do konkursu.

Zwycięzcom Eliminacji Powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” w Trzebnicy – życzymy powodzenia w zmaganiach wojewódzkich  i trzymamy kciuki.

Sabina Jankowska

02-06-2016