polski angielski niemiecki
środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Dożynki 2016

  Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Każdego roku na przełomie sierpnia i września organizowane są uroczystości dożynkowe również w gminach naszego powiatu.
  Wzorem roku poprzedniego Pan Starosta Waldemar Wysocki przyjął zaproszenie od włodarzy oraz starostów dożynek w gminach do wspólnego świętowania razem z mieszkańcami Powiatu Trzebnickiego.
   Różnorodność organizowanych uroczystości w poszczególnych gminach, niepowtarzalny klimat, gościnność gospodarzy oraz piękno i pielęgnacja staropolskich tradycji, godna jest podziwu dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta.
   Na szczególną uwagę zasługują pięknie wykonane wieńce dożynkowe, które są zwieńczeniem trudu rolników. Również i w tym roku najpiękniejsze wieńce wskazane przez gminy konkurowały w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Trzebnicy.
   Spośród zgłoszonych wieńców z gminy Oborniki Śląskie, Trzebnica, Wisznia Mała i Zawonia, komisja na czele z Panem Starostą Waldemarem Wysockim za najpiękniejszy uznała wieniec zgłoszony przez Gminę Trzebnica z miejscowości Brzezie. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięski wieniec reprezentował Powiat Trzebnicki na dożynkach Wojewódzkich w Krzyżowej.

   Podsumowując tegoroczne dożynki, które w Powiecie Trzebnickim dobiegły już końca, Starosta Waldemar Wysocki słowa podziękowania oraz szczere gratulacje kieruje do wszystkich mieszkańców Powiatu Trzebnickiego. Niech piękno tego święta i zaangażowanie mieszkańców w jego kultywowane sprawi, że co roku tworząc wspólnotę wyrazimy wdzięczność za trud osób pracujących dla Wspólnego Dobra.


 

08-09-2016
Szukaj w artykułach
Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31