polski angielski niemiecki
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Dożynki 2016

  Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Każdego roku na przełomie sierpnia i września organizowane są uroczystości dożynkowe również w gminach naszego powiatu.
  Wzorem roku poprzedniego Pan Starosta Waldemar Wysocki przyjął zaproszenie od włodarzy oraz starostów dożynek w gminach do wspólnego świętowania razem z mieszkańcami Powiatu Trzebnickiego.
   Różnorodność organizowanych uroczystości w poszczególnych gminach, niepowtarzalny klimat, gościnność gospodarzy oraz piękno i pielęgnacja staropolskich tradycji, godna jest podziwu dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta.
   Na szczególną uwagę zasługują pięknie wykonane wieńce dożynkowe, które są zwieńczeniem trudu rolników. Również i w tym roku najpiękniejsze wieńce wskazane przez gminy konkurowały w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Trzebnicy.
   Spośród zgłoszonych wieńców z gminy Oborniki Śląskie, Trzebnica, Wisznia Mała i Zawonia, komisja na czele z Panem Starostą Waldemarem Wysockim za najpiękniejszy uznała wieniec zgłoszony przez Gminę Trzebnica z miejscowości Brzezie. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięski wieniec reprezentował Powiat Trzebnicki na dożynkach Wojewódzkich w Krzyżowej.

   Podsumowując tegoroczne dożynki, które w Powiecie Trzebnickim dobiegły już końca, Starosta Waldemar Wysocki słowa podziękowania oraz szczere gratulacje kieruje do wszystkich mieszkańców Powiatu Trzebnickiego. Niech piękno tego święta i zaangażowanie mieszkańców w jego kultywowane sprawi, że co roku tworząc wspólnotę wyrazimy wdzięczność za trud osób pracujących dla Wspólnego Dobra.


 

08-09-2016
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30