polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Seminarium szkoleniowe na temat najnowszych technologii w budownictwie drogowo – mostowym

                Dnia 15 września 2011 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej 1, odbyło się Seminarium Szkoleniowe pt. „Nowoczesne Technologie
w Budownictwie Drogowo - Mostowym”. Organizatorem konferencji był Starosta Trzebnicki - Robert Adach oraz prof. UZ dr hab. inż. Adam Wysokowski – Kierownik Zakładu Dróg i Mostów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na spotkaniu zebrali się Starosta Milicki - Piotr Lech, Burmistrz Żmigrodu – Robert Lewandowski, przedstawiciele gmin powiatu trzebnickiego, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy oraz pracownicy Starostwa Powiatu Trzebnickiego.

            Celem seminarium szkoleniowego było przybliżenie wiedzy na temat najnowszych technologii w budownictwie drogowo – mostowym. Dotyczyło ono takich zagadnień jak projektowanie, wykonanie, utrzymanie oraz zarządzanie w dziedzinie infrastruktury drogowo - mostowej. W czasie seminarium główny nacisk położony był na dwa nowatorskie zagadnienia tj. nowoczesne nawierzchnie MMA (mieszanki mineralno – asfaltowe) z użyciem asfaltów modyfikowanych gumą oraz drogowe przepusty o konstrukcji gruntowo – powłokowej, wykonywane z różnych materiałów.

            Seminarium rozpoczęło się o godzinie 10.00. Słowo wstępne wygłosił Starosta Trzebnicki Robert Adach, który przywitał zaproszonych zaproszonym gości, a następnie po krótkim omówieniu problemów związanych z utrzymaniem dróg powiatowych zachęcił do dyskusji po omówieniu powyższych zagadnień przez prof. dr hab. inż. Adama Wysokowskiego. Swoje wystąpienie miał również Pan Marek Rajter – pracownik Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, a dotyczyło infrastruktury drogowo – inżynierskiej na terenie Powiatu Trzebnickiego, a także wykonanych już oraz projektowanych w przyszłości inwestycji drogowych. Inicjatorem spotkania był Starosta Trzebnicki – Robert Adach, którego celem było przybliżenie osobom pracującym w samorządach, zajmującymi się zawodowo sprawami dróg - nowoczesnych technologii  w budownictwie drogowo - mostowym. Dopełnieniem spotkania była dyskusja osób zebranych, dotycząca omawianych tematów.

            Pragniemy serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w przygotowania seminarium, a w szczególności prelegentom za zaangażowanie i chęć podzielenia się specjalistyczną wiedzą.     

 

                                                         Naczelnik Wydziału Nieruchomości

                                                                             Maciej Zaleski

 

19-09-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28