Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Uroczyste obchody 15-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej

"Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić,
odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię - i żyć,
ale nie można owocować."

Wisława Szymborska

Słowa te mówią o miłości, przywiązaniu do regionu. Każdy z nas ma swoje miejsce na ziemi, które kocha. Gmina Żmigród ma takich mieszkańców i takie Towarzystwo, którzy obdarzyli ten region miłością wyjątkową. Dziś odbył się wspaniały Jubileusz Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej.
Stowarzyszenie, które rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2001 r. obchodziło dziś uroczyste 15 - lecie istnienia. Celem podejmowanych działań Towarzystwa jest przede wszystkim popularyzacja regionalizmu, historii, lokalnej kultury.
   Wspomnienia 15-letniej historii Towarzystwa rozpoczęły uroczystości, które odbyły się dokładnie w tym samym miejscu, w którym odbyło się pierwsze robocze spotkanie założycielskie, w kawiarni Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie.
   Uczestniczący w obchodach Jubileuszu Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki podkreślił rolę działalności Towarzystwa w budowaniu tożsamości lokalnej, poczucia przynależności do regionu i pielęgnowania wartości nadrzędnych, patriotycznych, historycznych. Podkreślił, że przywiązanie do Małej Ojczyzny, wspomnienia z nią związane gromadzone latami są składowymi przynależności, autentyczności każdego z nas. Każdy fragment naszej ziemi przesiąknięty jest wielką historią, a każda jej cząstka mówi głosem dawnych pokoleń i dawnych zdarzeń.
   Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Wokalnego Izabeli Możdżeń, który zachwycił zgromadzonych gości.

30-11-2016