Czwartek, 30 marca 2017 r. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Oborniki Śląskie

Realizacja Programu Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Trzebnickiego przynosi swoje wymierne efekty. W ramach posiadanych środków w każdej z gmin Powiatu Trzebnickiego powstają nowe drogi i chodniki lub gruntownie przebudowywane są istniejące odcinki dróg powiatowych.
23 listopada 2016 r. odbył się odbiór techniczny zadania zrealizowanego w Gminie Oborniki Śl. pn. ,,Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1364 D w miejscowości Wilczyn na długości 500 m, gm. Oborniki Śląskie''. Wykonawcą wybranym w drodze postępowania przetargowego w trybie przetargu nieograniczonego była firma COLAS Polska Sp. z o.o. Za kwotę 286 596, 09 zł przebudowano pół kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1364 D w miejscowości Wilczyn. Przebudowany odcinek drogi ma istotne znaczenie komunikacyjne, bowiem łączy dwie drogi wojewódzkie tj. nr 340 (Oborniki Śląskie – Trzebnica) i 342 (Oborniki Śląskie – Wrocław). Nowa nawierzchnia drogi przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu przejazdu.
Obecni na odbiorze Starosta Powiatu Trzebnickiego Pan Waldemar Wysocki, Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego Pan Sławomir Błażewski, Radna Rady Powiatu Trzebnickiego Pani Ewa Pasek, Radny Rady Powiatu Trzebnickiego Pan Sławomir Węgrzynowicz, Sołtys miejscowości Wilczyn i Radna Rady Miejskiej Obornik Śląskich Pani Jolanta Łojkuc wysoko ocenili jakość wykonanych robót.
Powiat Trzebnicki oprócz zadań realizowanych na własnych drogach realizuje również przyjęte w drodze zawartych porozumień zadania na drogach wojewódzkich. Jako przykład może posłużyć przebudowa drogi wojewódzkiej nr 342 Oborniki Śląskie – Wielka Lipa Etap I, której odbiór techniczny odbył się w dniu 30.11.2016 r.

Wykonawcą 900 metrowego odcinka drogi wojewódzkiej była firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Natomiast koszt zadania 518 352, 57 zł brutto, został w całości sfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego.
Z satysfakcją informujemy, że w 2017 r., w drodze podpisanych umów zostanie wykonany kolejne 700 metrów przebudowy tej drogi. Tym samym w całości zostanie zrealizowana milionowa dotacja, którą Powiat Trzebnicki pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestniczący w odbiorze Starosta Powiatu Trzebnickiego Pan Waldemar Wysocki, Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego Pan Sławomir Błażewski, Sekretarz Powiatu Trzebnickiego Pan Robert Borczyk, Radna Rady Powiatu Trzebnickiego Pani Ewa Pasek, Radny Rady Powiatu Trzebnickiego Pan Łukasz Budas, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego DSDiK we Wrocławiu Pan Adam Ciastoń, Radny Rady Rady Miejskiej Obornik Śląskich Pan Dominik Krupa z uznaniem ocenili jakość wykonanych prac.

Przy okazji omawiania inwestycji zrealizowanych w Gminie Oborniki Śląskie warto wspomnieć o oddanym do użytkowania w 2016 r. chodnikach w miejscowościach Kotowice i Paniowice
Wartość wykonanych robót to 647 537,10 zł w tym dofinansowanie ze środków Powiatu Trzebnickiego w wysokości około 400.000 zł. Wykonana inwestycja potwierdza fakt otwartości obecnego Zarządu na czele ze Starostą Waldemarem Wysockim na współpracę z gminami w zakresie wspólnych zadań inwestycyjnych ze szczególnym uwzględnieniem zadań poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Trzebnickiego.

05-12-2016
Marzec 2017