środa, 13 grudnia 2017 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Profilaktyka skutecznym kluczem do zdrowia

Powstanie Powiatowa Akademia Zdrowia w Trzebnicy

Powiat Trzebnicki przystąpił do grona partnerów, których celem jest dbałość o zdrowie mieszkańców. Jednym z działań, które mają służyć propagowaniu zdrowego stylu życia jest m.in. uczestnictwo w ogólnopolskim cyklu konferencji. Pierwsza z nich odbyła się w dniu 9 grudnia 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, przy ul. Leśnej. Licznie zgromadzona publiczność została przywitana przez Starostę Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego, który podziękował za przyjęcie zaproszenia do odwiedzenia Powiatu Trzebnickiego i zaprosił do wysłuchania wykładu przeprowadzonego przez uznanego biologa i pedagoga, autora ponad 1500 programów w telewizyjnych i radiowych, podróżnika i badacza, założyciela Instytutu Profilaktyki i Zdrowia oraz światowego specjalisty do spraw fitoremedacji oraz wpływu roślin na zdrowie człowieka dra Piotra Kardasza.

Niezwykle interesujący ponad 4 godzinny wykład promujący profilaktykę jako skuteczną drogę do zdrowia, którą wygłosił wyjątkowej klasy prelegent został nagrodzony owacjami na stojąco. Sam prelegent skierował słowa uznania dla władz Powiatu Trzebnickiego za dbałość o zdrowie mieszkańców Powiatu Trzebnickiego. Uczestnicy konferencji z uznaniem przyjęli informację o inicjatywie Pani prof. Ewy Sawickiej-Sienkiewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o założeniu w Powiecie Trzebnickim Akademii Zdrowia, która pod opieką władz Powiatu promować będzie ideę zdrowego stylu życia i profilaktyki prozdrowotnej. Kolejne konferencje z tego cyklu zapowiedziane zostały już na 2017 rok. Zachęcamy wszystkich do współpracy z nami.

19-12-2016