Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
POWIATOWYCH DRÓG ROZWOJU CIĄG DALSZY

Plan Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Trzebnickiego, realizowany przez Zarząd Powiatu Trzebnickiego przynosi kolejne wymierne efekty. Działania zmierzające poprawie infrastruktury drogowej czyli bezpieczeństwa Mieszkańców Powiatu Trzebnickiego to priorytet działań Zarządu.

Miło nam poinformować Mieszkańców, że zakończyły się prace drogowe na bardzo istotnym dla mieszkańców Gminy Żmigród odcinku drogi Kędzie-Barkowo. W dniu 15 grudnia 2016 r. odbył się końcowy odbiór techniczny zadania, obejmującego wykonanie nowej nawierzchni jezdni asfaltowej, poboczy oraz zjazdów z kruszywa, oczyszczenie rowów przydrożnych.
Zadowolenia z wykonanych prac nie kryła Pani Anita Rudnica, sołtys miejscowości Kędzie, która na ręce Starosty Waldemara Wysockiego złożyła podziękowania za wsparcie w realizacji inwestycji drogowej, za dostrzeżenie i rozwiązanie problemu, z którym okoliczni mieszkańcy borykali się wiele lat poruszając się po niebezpiecznie zniszczonej drodze. „Jestem zbudowana tempem prac i nową jakością, która jest już odczuwana przez mieszkańców naszej miejscowości. Docenić należy to, że wreszcie w skali powiatowej dostrzegani są mieszkańcy i ich problemy- dodała Pani Anita, sołtys Kędzia.
Powiat Trzebnicki na realizację zadania pozyskał dotację celową z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 99 000 zł.

Realizacja kolejnych inwestycji, w każdej z Gmin Powiatu Trzebnickiego jest dowodem na to, że Zarząd Powiatu Trzebnickiego konsekwentnie realizuje wdrożony Plan Zrównoważonego Rozwoju, zakładający sprawiedliwy podział środków dla każdej z sześciu gmin.

20-12-2016