Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Betlejemskie Światło Pokoju w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy

„Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, które jest symbolem pokoju, przyjaźni, braterstwa i miłości.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Jego ogień płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Takim darem, harcerze oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, dziś podzielili się w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy.

Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzył uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, młodym mieszkańcom Powiatu Trzebnickiego oraz ich rodzinom, radosnych, spokojnych Świąt, spędzonych w gronie rodzinnym, w duchu przyjaźni i atmosferze wigilijnej wieczerzy. W nowym 2017 roku natomiast wszelkiej pomyślności oraz pielęgnowania wartości przyświecających dzisiejszemu wydarzeniu.

Ta wyjątkowa inicjatywa jest nie tylko znakiem pokoju, ale również poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania. Światło Pokoju trafia do wszystkich osób, którym bliska jest niesiona przez nie idea.

21-12-2016