Sobota, 02 lipca 2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Otwarcie „Orlika 2012”

Jest to kontynuacja podjętego przez władze Powiatu Trzebnickiego obecnej i przeszłej kadencji stanowiska o gruntownej przebudowie i rozbudowie infrastruktury na terenie Powiatu oraz w placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatowy.

Obiekt „Orlik 2012” w Skokowej, w całej okazałości.

W piątek 9 września br. odbyło się otwarcie kompleksu boisk „Orlik 2012” w Skokowej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński, Starosta Trzebnicki Robert Adach, Burmistrz Prusic Igor Bandrowicz oraz Ksiądz Kazimierz Czuczoła Proboszcz Parafii Skokowa.

Wstęgę przecinają od lewej Wicemarszałek Marek Łapiński, Starosta Robert Adach, Burmistrz Igor Bandrowicz  i Ksiądz Kazimierz Czuczoła.

W swoich wystąpieniach goście i gospodarze zachęcali do korzystania z obiektu dzieci, młodzież i starszych, szczególną uwagę zwracali na tych, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero zaczynają.

Z życzeniami dla wszystkich miłośników sportu ( od prawej Wicemarszałek Marek Łapiński, Burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, Wójt Wiszni Małej Jakub Bronowicki, Starosta Robert Adach, Burmistrz Prusic Igor Bandrowicz i Radny Gminy Prusice Czesław Suchacki.

Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję samodzielnie przetestować jakość nawierzchni boiska poprzez udział w towarzyskim meczu pomiędzy reprezentacjami samorządów gminnych i samorządu powiatowego. Wynik rywalizacji zakończył się zadawalająco dla obydwu stron czyli remisowo.  Uroczystość otwarcia, swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Skokowej oraz Kapela Ludowa Borowiacy z Borowa.

Mecz piłkarski pomiędzy „ starostwem”(żółci) a „gminami” (czarni)

Oddech i łyk wody po zakończonym meczu.

Postawy fair play i sportowego ducha gratuluje Starosta Robert Adach.

Nowoczesny i bezpieczny kompleks sportowy wzbogacony o okazałe wielofunkcyjne zaplecze powstał  ze środków Powiatu Trzebnickiego, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wartość inwestycji ogółem, to 1 milion 470 tysięcy złotych. Kompleks składa się z boiska do piłki nożnej o wymiarach 30,0 m x 62,0 m, boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do uprawienia piłki ręcznej, koszykówki i piłki siatkowej  o wymiarach 19,1 m x 32,1 m oraz wielofunkcyjnego budynku z szatniami, sanitariatami, łazienkami, magazynkami, pomieszczeniami dla trenerów-animatorów sportu oraz  poddaszem o bardzo uniwersalnych funkcjach użytkowych. Cały obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na boiska będą miały wstęp wszystkie osoby z terenu powiatu, które zechcą aktywnie spędzać czas.

Wysokiej jakości sztuczna trawa podnosi komfort jej użytkowania, przyjemnie jest na niej nawet posiedzieć.

Opiekę nad kompleksem sprawuje animator sportu, który czuwa nad bezpieczeństwem, prowadzi zajęcia dla najmłodszych, przekazuje sprzęt sportowy oraz prowadzi terminarz rezerwacji gier.

Opracował: K.Rudzki

Umieścił: E.P.