środa, 28 czerwca 2017 r. Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona
Powiatowa Rada Rynku Pracy

W dniu 31 stycznia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Rada, która jest organem opiniodawczo – doradczym w sprawach rynku pracy, została powołana przez Starostę Trzebnickiego.

Podczas posiedzenia zostały omówione sprawy bieżące dotyczące rynku pracy w Powiecie Trzebnickim. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy Łukasz Szymczak przedstawił informację o bieżącej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Omówiono plan środków Funduszu Pracy na 2017 rok, który został jednogłośnie przyjęty na posiedzeniu Rady Rynku Pracy. Plan obejmuje zabezpieczenie środków na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową, projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, świadczenia obligatoryjne, zadania fakultatywne, realizację zadania dotyczącego częściowej refundacji zatrudnienia osób bezrobotnych do 30 roku życia oraz środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Skład Powiatowej Rady Rynku Pracy:

• Waldemar Wysocki - Starosta Powiatu Trzebnickiego, który został wybrany Przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy,
  • Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica,
  • Daniel Buczak - członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego ,
  • Antoni Godycki-Ćwirko - przedstawiciel Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Rzeczpospolitej Solidarni,
  • Tadeusz Karpiński - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Trzebnicy,
  • Paweł Wolski - przedstawiciel NSZZ „Solidarność”.

02-02-2017
Czerwiec 2017