środa, 13 grudnia 2017 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Powiat Trzebnicki inwestuje w Edukację

Powiat Trzebnicki wyróżnia się oryginalnymi inicjatywami w obszarze działań oświatowych.
W 2016 roku Powiat Trzebnicki pozyskał środki z funduszy unijnych i krajowych na rozwój edukacji w powiatowych placówkach oświatowych.
W Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie w styczniu bieżącego roku rozpoczęła się realizacja projektu, który ma na celu zwiększenie szans na zatrudnienie na lokalnym rynku pracy poprzez rozwój kompetencji zawodowych oraz wdrożenie nowoczesnych technologii w proces kształcenia. Powiat Trzebnicki na jego realizację pozyskał kwotę 1 626 616 zł, wartość projektu wynosi 1 740 156 zł.
Projekt pn. „Zawodowa przyszłość w rękach specjalistów z Doliny Baryczy” zakłada dostosowanie form, metod i warunków kształcenia do wymagań rynku pracy poprzez doposażenie szkół w nowe technologie, narzędzia i materiały. Uczniowie wezmą udział w zajęciach organizowanych w szkole, na uczelniach wyższych i kursach zawodowych w specjalnościach- barista, magazynier, operator koparko-ładowarki, operator wózków widłowych, kurs prawa jazdy, kurs spawania metodą TIG/MIG/MAG.
Oferta edukacyjna placówki zostania poszerzona o nowy kierunek kształcenia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, a w ramach prac modernizacyjnych zostanie wybudowana nowa pracownia, wyposażona w nowoczesny sprzęt.
W ramach projektu wdrożone zostanie także rozwiązanie chmurowe oparte o specjalistyczny system informatyczny w formie Interaktywnej Platformy Zawodowej realizujący wsparcie w oparciu o biblioteczki zawodoznawcze. Rozwiązanie to pozwoli na wprowadzenie nowych technik nauczania co z pewnością wpłynie na efektywność w Powiatowym Zespole Szkół w Żmigrodzie.

13-02-2017