polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
18.09.2011 Kryniczno - musisz tam być !

Już w najbliższą niedzielę o godz. 19 w Krynicznie w Kościele p.w. Stanisława Biskupa Męczennika wystąpi Anna Adamiak, mezzosopranistka, śpiewaczka operowa przy akompaniamencie Roberta Kulasa znanego organisty i pianisty.

 

 

ANNA MARIA ADAMIAK jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, solistką czynnie koncertującą, wykonuje muzykę klasyczną (opera, oratorium, operetka, pieśni) od baroku do współczesności. Laureatka i finalistka konkursów (m.in. Międzynarodowego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operowej i Operetkowej, Festiwalu Pieśni). Współpracuje m.in. z:   Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, impresariatami w kraju i za granicą, z instrumentalistami, zespołami, solistami Opery Narodowej, teatrów, teatrów muzycznych.  Nagrywa wokale do muzyki filmowej. Pracuje również jako wokalistka sesyjna. W tym roku weźmie udział w prestiżowym konkursie operowym w Saragossie, organizowanym przez Monserat Caballe.

 

 

Robert Kulas to absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filii w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Krystyny Wachowskiej i Podyplomowych Studiów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.. Ukończył też studia prawnicze, podyplomowe Studium Zabytkoznawstwa i Konserwacji Zabytków w Toruniu oraz filozoficzne studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje i koncertuje ze śpiewakami i instrumentalistami z kraju i zagranicy. Jest znakomitym organistą, którego koncerty są oczekiwane przez melomanów w kraju i za granicą. Towarzyszył muzyką i akompaniował wielu znakomitym śpiewakom.

 

 

 

 

Wspólnie zaprezentują utwory z oper i operetek.

 

 zdjęcia : http://www.dionizje.pl/dionizje2010/index.html

 

Zapraszamy

Dominika Łasica

 

14-09-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28