Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Spotkanie z uczniami. Wymiana Polsko-Niemiecka.

W czwartek 9 września gościliśmy w Powiecie Trzebnickim młodzież z Niemiec  w ramach wymiany szkolnej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy odbyła się uroczysta gala na cześć przybyłych gości.

Podczas przygotowanej prezentacji młodzież z Niemiec wraz z uczniami PZS nr 1 zapoznali się z historią , kulturą, turystyką oraz tym co udało się stworzyć i osiągnąć w Powiecie Trzebnickim. Kolejną atrakcją był film promujący Powiat Trzebnicki. Młodzież z ciekawością oglądała krajobrazy, zabytki oraz przepiękne miejsca reprezentowane na filmie.

Po wysłuchaniu przez wszystkich części oficjalnej, głos zabrał Pan Starosta Robert Adach. W swoim przemówieniu zwrócił się do młodzieży z zapytaniem czy Powiat Trzebnicki jest dla nich atrakcyjny i czy kiedyś nas jeszcze odwiedzą. Spotkał się z bardzo miłą odpowiedzią, ponieważ wszyscy zebrani odpowiedzieli, że chętnie wrócą do nas na dłużej. Szczególnie  zachwyciła ich niezwykła przyroda Powiatu Trzebnickiego, nasze Kocie Góry.

Wielką niespodzianką okazał się koncert Eweliny Lisowskiej, młodej artystki z Powiatu Trzebnickiego, uprawiającą muzykę rock. Zaprezentowała cztery swoje utwory, w tym promujący  najnowszą płytę Zespołu NURTH.

Młodzież świetnie bawiła się słuchając  jej piosenek. Ewelina ze swoimi utworami przypadła do gustu każdemu, spotkała się z miłymi owacjami w trakcie koncertu oraz komentarzami po występie.

Po koncercie Pan Starosta zaproponował zwiedzanie Kościółka Leśnego pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli w Bukowym Lesie oraz pobliskiej okolicy.

Spotkanie  z młodzieżą z Niemiec przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniom i opiekunom wymiany z Niemiec bardzo spodobał się Powiat Trzebnicki, many nadzieję, że wrócą do nas za rok.

umieścił: E.P.

09-09-2011