Wtorek, 26 września 2017 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
POWIATOWYCH DRÓG ROZWOJU CIĄG DALSZY

Realizacja Programu Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Trzebnickiego przynosi wymierne efekty. W ramach posiadanych środków w każdej z gmin Powiatu Trzebnickiego powstają drogi i chodniki oraz gruntownie przebudowywane są istniejące odcinki dróg powiatowych.

25 kwietnia 2017 r. odbył się odbiór końcowy zadania zrealizowanego w Gminie Oborniki Śląskie pn. ,,Przebudowa części drogi powiatowej nr 1346 D na odcinku od drogi nr 1345 D w stronę miejscowości Piekary, gm. Oborniki Śląskie.”
Odbioru inwestycji dokonali przedstawiciele Powiatu Trzebnickiego: Starosta Trzebnicki – Waldemar Wysocki, Wicestarosta – Jerzy Trela, Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego – Sławomir Błażewski, Radny Rady Powiatu Trzebnickiego-Sławomir Węgrzynowicz, Paweł Kaźmierczak – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Wiesław Sadłocha - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego i przedstawiciel Wykonawcy.

Przebudowa drogi powiatowej o łącznej długości 440 metrów w stronę miejscowości Piekary została wykonana przez firmę Drogbud - Gostyń Sp. z o.o. W ramach zrealizowanej inwestycji drogowej wykonano szereg prac obejmujących poszerzenie pasów jezdni wraz z nową podbudową, wykonanie poboczy i montaż energochłonnych barier drogowych, konserwację rowu przydrożnego, czyszczenie przepustu oraz wykonano ścianki czołowe i wymieniono oznakowanie pionowe.

Dzięki wykonanej inwestycji znacząco poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców na odcinku drogi powiatowej prowadzącej do miejscowości Piekary. Działania zmierzające poprawie infrastruktury drogowej czyli bezpieczeństwa Mieszkańców Powiatu Trzebnickiego są priorytetem działań Zarządu Powiatu Trzebnickiego.

28-04-2017