polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
POWIATOWYCH DRÓG ROZWOJU CIĄG DALSZY

 

Partnerska współpraca pomiędzy samorządami kolejny raz przyniosła wymierny efekt w  postaci realizacji ważnej dla mieszkańców inwestycji drogowej. 
To właśnie  partnerska współpraca Zarządu Powiatu Trzebnickiego na czele ze Starostą Waldemarem Wysockim  z Gminą  Trzebnica oraz z przedsiębiorstwem Tarczyński S.A pozwoliła na wspólną realizację  przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 1400 D od skrzyżowania do miejscowości Komorówko do skrzyżowania w miejscowości Koczurki w Gminie Trzebnica. 

W ramach zrealizowanej inwestycji drogowej  wykonano nową jezdnię z masy bitumicznej, odwodnienie drogi, obustronne pobocza i zjazdy, oczyszczono rowy przydrożne i przepusty, wykonano oznakowanie poziome na przejściach dla pieszych, utwardzono powierzchnię pod przystankami autobusowymi. 

Miło nam również poinformować, że w dniu 24 kwietnia 2017 roku została podpisana umowa na kolejny etap wykonania drogi prowadzącej z Trzebnicy do miejscowości Szczytkowice. Jest to drugi etap remontu tej kluczowej i oczekiwanej przez mieszkańców drogi, która będzie obejmować przebudowę drogi powiatowej o długości 3,6 km od skrzyżowania z drogą krajową w miejscowości Trzebnica do miejscowości Szczytkowice oraz budowę wzdłuż drogi ciągu pieszo-rowerowego.  
17-05-2017
Szukaj w artykułach