Wtorek, 30 maja 2017 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Uroczysty koncert z okazji 100 rocznicy objawień NMP w Fatimie

Powiat Trzebnicki wspiera kulturę

Relacja z uroczystego koncertu z okazji 100 rocznicy objawień NMP w Fatimie

14 maja 2017 r. na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystego koncertu z okazji 100 rocznicy objawień NMP w Fatimie.

Na zaproszenie Pana Waldemara Wysockiego Starosty Trzebnickiego, Pana Marka Długozimy Burmistrza Gminy Trzebnica oraz ks. Jerzego Olszówki SDS Dziekana Dekanatu do jednego z najcenniejszych zabytków sakralnych i najważniejszego miejsca dla historii ziemi trzebnickiej Bazyliki p.w. Św. Bartłomieja Ap. i Św. Jadwigi w Trzebnicy przybyło prawie 1000 gości mieszkańców Powiatu Trzebnickiego oraz Województwa Dolnośląskiego. Wsród gości był między innymi Poseł na Sejm RP Pan Piotr Babiarz.

Koncert składający się z dwóch części t.j. „Mszy góralskiej” Tadeusza Maklakiewicza oraz „Mszy kreolskiej” Ariela Ramireza za sprawą fenomenalnego wykonania połączonych chórów Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pracujących pod kierunkiem prof. Alana Urbanka, instrumentalistów, a szczególnie trójki młodych, niezwykle utalentowanych solistów: Natalii Sierenberg, Radosława Strzeleckiego i Szymona Gąsiorowskiego pod kierownictwem artystycznym i batutą dra Artura Wróbla przejdzie do historii, jako wyjątkowe wydarzenie artystyczne i prawdziwa uczta duchowa.

Warto podkreślić znakomite zachowanie publiczności, która nie szczędziła oklasków niemal po każdym z wykonywanych utworów oraz na zakończenie koncertu owacjami na stojąco wyraziła uznanie dla wykonawców koncertu. Bez wątpienia każda z osób uczestnicząca w tym wyjątkowym wydarzeniu czuła się jego wyjątkowym gościem. Słowa podziękowania wyrażone przez głównego organizatora koncertu Prezesa Stowarzyszenia św. Magdaleny Pana Ryszarda Gila oraz Pana Waldemara Wysockiego Starosty Trzebnickiego, Pana Marka Długozimy Burmistrza Gminy Trzebnica i ks. Jerzego Olszówki SDS Dziekana Dekanatu świadczą o szacunku wymienionych osób do wykonanego dzieła.  O ważności wydarzenia świadczy również osobisty list skierowany do uczestników koncertu przez Panią Minister Beatę Kempę – Minister, Członka Rady Ministrów, Szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Organizacja koncertu jako zadania publicznego została dofinansowany przez Zarząd Powiatu Trzebnickiego ze środków publicznych Powiatu Trzebnickiego w ramach otwartego konkursu ofert zgodnie z wymogami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Serdecznie zapraszam na fotorelację.

Robert Borczyk

Sekretarz Powiatu Trzebnickiego