Sobota, 26 listopada 2022 r. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
Fotorelacja z Koncertu w Krynicznie - MFMKIO

W minioną niedziele, w Krynicznie, odbył się 9 już koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Tym razem  swoja obecnością zaszczyciła nas światowej sławy mezzosopranistka, śpiewaczka operowa Anna Adamiak przy akompaniamencie Roberta Kulasa znanego organisty i pianisty.

ANNA MARIA ADAMIAK jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, solistką czynnie koncertująca, wykonuje  muzykę klasyczną (opera, oratorium, operetka, pieśni  oraz operetkową i musicalową) od baroku do współczesności. Laureatka i finalistka konkursów(m.in. Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operowej i Operetkowej, Festiwalu Pieśni(edycja czeska - wyróżnienie specjalne za interpretację), uczestniczka  Międzynarodowego Konkursu Operowego im, St. Moniuszki, Teatr Wielki – opera Narodowa. Współpraca m.in. z:   Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, impresariatami w kraju i za granicą, z instrumentalistami, zespołami, solistami Opery Narodowej, teatrów, teatrów muzycznych.  Nagrywa wokale do muzyki filmowej. Pracuje również jako wokalistka sesyjna. W tym roku weźmie udział w prestiżowym konkursie operowym w Saragossie, organizowanym przez Monserat Caballe.

Robert Kulas to absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filii w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Krystyny Wachowskiej i Podyplomowych Studiów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Barbary Halskiej. Ukończył też studia prawnicze, podyplomowe Studium Zabytkoznawstwa i Konserwacji Zabytków w Toruniu oraz filozoficzne studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje i koncertuje ze śpiewakami i instrumentalistami z kraju i zagranicy. Jest znakomitym organistą, którego koncerty są oczekiwane przez melomanów w kraju i za granicą. Towarzyszył muzyką i akompaniował wielu znakomitym śpiewakom.

W repertuarze artystów znalazły się takie utwory jak:

Panis angelicus C Frank

Ale Maria  Caccini

Lascia ch;io pianga Haendel

Ombra mai  fu Handel

Spoza son disprezata Vivaldi

Ave Maria Tosti

Vissi d’arte Puccini

L’altra notte Boito

Ave Maria Verdi

Non sole tetri immagini Verdi

Senza Mamma Puccini