środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL ROWEROWY

Powiat Trzebnicki wspiera turystykę rowerową

Powiat Trzebnicki z malowniczymi Wzgórzami Trzebnickimi i Doliną Baryczy to bez wątpienia jeden z najbardziej urokliwych skrawków naszego Kraju.

W dniach 20-21 maja 2017 roku, w Hali Stulecia we Wrocławiu aktywnie uczestniczyliśmy w Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym. Wspólne stoisko wystawowe przygotowały samorząd Powiatu Trzebnickiego oraz Gmina Trzebnica. Cieszyło się dużym zainteresowaniem. Powiat Trzebnicki reprezentował Pan Starosta Waldemar Wysocki.

Sympatycy kolarstwa odwiedzający nasze stoisko chętnie przyjmowali zaproszenie do odwiedzenia malowniczych tras rowerowych, w tym nowo projektowanych ścieżek rowerowych, które dzięki pozyskaniu środków unijnych powstaną w gminach Wisznia Mała, Trzebnica, Oborniki Śląskie, Prusice i Żmigród.

Jednocześnie pasjonaci kolarstwa otrzymali zaproszenie do udziału w znanym nie tylko w Polsce wyścigu dla zawodowców i amatorów „Korona Kocich Gór” klasa UCI 1.2. i zdobycia jego największej atrakcji szczytu „Prababki” w Skotnikach. Ten największy z klasyków, którego organizatorem jest Powiat Trzebnicki w partnerstwie z Gminą Trzebnica oraz Dolnośląskim Związkiem Kolarskim odbędzie się 18 czerwca 2017 roku.

Przyjazna atmosfera, liczba wystawców oraz odwiedzających gości w połączeniu z doskonałą prezentacją turystyczną regionów oraz innymi atrakcjami, to potwierdzenie jak ważne było to wydarzenie.

Zapraszamy do poznawania i zwiedzania atrakcyjnego turystycznie Powiatu Trzebnickiego.

25-05-2017