środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Jubileuszowy koncert 25-lecia pracy artystycznej Roberta Grudnia

W niedzielę 25.09 br. o godz.16.00 w Kościele p.w. Św. Jakuba w Prusicach odbędzie się jubileuszowy koncert 25-lecia pracy twórczej Roberta Grudnia podczas którego wystąpią :

Wiesław Ochman – tenor

Renata Dobosz - mezzosopran

Robert Grudzień – organy

Patronat nad tym koncertem objął Burmistrz Gminy Prusice – Igor Bandrowicz.

Kilka informacji o artystach:

WIESŁAW OCHMAN – jest najsłynniejszym  polskim Śpiewakiem  operowym doby  współczesnej. Uczestniczy w najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych, na których towarzyszą mu zespoły  prowadzone przez najwybitniejszych dyrygentów naszych czasów.

RENATA DOBOSZ  jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła również z wyróżnieniem 2-letnie wokalne mistrzowskie studia podyplomowe o specjalizacji operowej. Razem z Wiesławem Ochmanem nagrała płytę z muzyką sakralną ''Ave Maria''.

ROBERT GRUDZIEŃ   jest znanym muzykiem, producentem spektakli, festiwali muzycznych, organizatorem licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności.

20-09-2011
Luty 2023