Niedziela, 27 listopada 2022 r. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Obchody II rocznicy reaktywacji linii kolejowej na trasie Wrocław-Trzebnica.

Wczoraj w okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na stacji kolejowej w Trzebnicy mieszkańcy wraz z władzami uczcili II rocznicę reaktywacji linii kolejowej Trzebnica – Wrocław.

Zgodnie z tradycją na imprezie organizowanej przez Dolnośląskie Koleje nie zabrakło atrakcji. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie wraz z opiekunami  z przedszkoli, szkół wrocławskich i trzebnickich, Komendant Powiatowej Policji w Trzebnicy Pan Inspektor mgr Maciej Kucharski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Marek Łapiński, Starosta Trzebnicki Pan Robert Adach, Prezes Zarządu Dolnośląskich Kolei Regionalnych Pani Genowefa Ładniak, mieszkańcy Trzebnicy i Wrocławia.

Tuż po godz. 10 na peronie trzebnickim rozległ się oczekiwany dźwięk nadjeżdżającego szynobusa, na pokładzie z Marszałkiem i Panią Prezes oraz mieszkańcami Wrocławia. Po wyjściu z pociągu wszystkich zebranych przywitał Pan Marszałek Marek Łapiński, w swoim przemówieniu zaznaczył jak ważna dla mieszkańców Trzebnicy i Wrocławia była reaktywacja linii kolejowej na trasie Trzebnica -Wrocław. Opowiedział  historię dziadka i wnuczka, którzy specjalnie z Wrocławia - Zakrzowa przyjeżdżają właśnie szynobusem do Trzebnicy aby wnuczek mógł pobawić się na placach zabaw i przebywać blisko przyrody.

W kolejnym przemówieniu Pan Starosta Robert Adach opowiedział jak wiele starań włożył Powiat Trzebnicki i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, aby linia kolejowa Trzebnica -Wrocław została reaktywowana. Nakłaniał wszystkich do korzystania z ekologicznego i bez stania w korkach przejazdu szynobusem, przy okazji podziwiając przepiękną Krainę Wzgórz Trzebnickich.

Po oficjalnym wstępie przedszkolaki i dzieci ze szkół uczestniczyli z warsztatach plastyczno-technicznych. Mogły poprzez różne gry i zabawy poznać świat ludzi niepełnosprawnych, ich utrudnienia związane ze środkami komunikacji. Stowarzyszenie, które zorganizowało młodym mieszkańcom warsztaty namawiało wszystkich do pomocy ludziom niepełnosprawnym.

Dolnośląskie Koleje Regionalne w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oferowały przejazdy po niższej cenie. Z kolei 27 i 29 września 2011 roku zapraszają wszystkich chętnych do uczestniczenia w przejazdach promujących nowe połączenia na trasach Wrocław-Jelcze Laskowice oraz Wrocław- Wołów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z przejazdów szynobusami! Pociągiem bezpieczniej!

opracował: E.P.

umieścił:E.P.