środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Nowa inwestycja drogowa w Gminie Oborniki Śląskie

Powiat Trzebnicki tworzy nową jakość dróg wojewódzkich
Nowa inwestycja w Gminie Oborniki Śląskie

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej Oborniki Śląskie – Wielka Lipa.
Ta niezwykle istotna dla mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie inwestycja powstaje dzięki staraniom Zarządu Powiatu Trzebnickiego, który w 2016 r. podpisał porozumienie z Województwem Dolnośląskim w sprawie powierzenia realizacji zadań związanych z poprawą stanu nawierzchni dróg wojewódzkich znajdujących się na terenie Powiatu Trzebnickiego.

Realizacja inwestycji drogowych potwierdza, że Zarząd Powiatu Trzebnickiego, jako priorytet traktuje kwestię bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców Powiatu Trzebnickiego. Obecnie realizowana inwestycja w Gminie Oborniki Śląskie o długości 730 metrów bieżących stanowi kontynuację prac rozpoczętych w 2016 r.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie dotyczące realizacji inwestycji w zakresie wykonywanych prac. Ponadto na spotkaniu ustalony został wstępnie termin zakończenia inwestycji, zgodnie z prośbami mieszkańców na zakończenie wakacji, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Powiatu Trzebnickiego, Członek Zarządu Sławomir Błażewski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowy Paweł Kaźmierczak, Inspektor nadzoru ZDP Wiesław Sadłocha oraz Kierownik budowy Michał Muszyński.

Zakres prac, których wartość oszacowano na około pół miliona złotych obejmie przede wszystkim przebudowę i poszerzenie drogi wraz z wykonaniem elementów odwodnienia oraz obustronnym utwardzeniem poboczy. Szczegółowy wykaz prac całego zadania znajduje się w załączonym wykazie.

Wykonanie niezbędnych prac wiąże się z okresowym utrudnieniem w ruchu pojazdów, za co z góry przepraszamy.

Warto zaznaczyć, że nowa jakość dróg znajdujących się na terenie Powiatu Trzebickiego, to element Zrównoważonego Programu Rozwoju Powiatu Trzebnickiego, realizowanego przez Zarząd Powiatu Trzebnickiego. Nowa jakość dróg, to realizacja obietnic wyborczych i słowa złożonego mieszkańcom.

05-07-2017