polski angielski niemiecki
środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
V Jubileuszowy Trzebnicki Maraton Rowerowy "Żądło Szerszenia"
V Jubileuszowy Trzebnicki Maraton Rowerowy "Żądło Szerszenia".

 

Nie wiadomo kiedy minęło 5. lat i oto mamy rok 2011, w którym odbędzie się V Jubileuszowy Trzebnicki Maraton Rowerowy "Żądło Szerszenia". Organizujemy go z niegasnącym zapałem dla Was, Maratończyków, licząc, że zarówno wymagająca trasa, jak i innych "atrakcji moc" spełnią Wasze oczekiwania. Bez Was "Żądła Szerszenia" po prostu by nie było.

Stało się niepisaną tradycją, że "Żądło" w magicznej, pełnej cudów Trzebnicy otwiera sezon kolarski cyklu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Z radością witają więc zarówno Szerszenie, jak i mieszkańcy Powiatu Trzebnickiego - w kwietniu, na starcie - spragnionych maratońskich zmagań kolarzy-amatorów z całej Polski. Każdego roku jest Was coraz więcej, a nam rosną serca, gdy patrzymy na tę rzeszę zapaleńców, którym niestraszne katorżnicze na początku kolarskiego sezonu dystanse "Żądła", prowadzące przez urokliwe, ukochane przez Szerszeni Góry Kocie.

Co przygotowaliśmy dla Was w tym jubileuszowym dla "Żądła" roku? Gdybyśmy napisali o tym już dziś, nie byłoby niespodzianki. Ale rąbka tajemnicy uchylić możemy i wyjawić, że zmodyfikowaliśmy nieco trasę naszego maratonu. Przygotujcie się więc na spotkanie z Górami Kocimi, z którymi, mimo trudu jaki przyjdzie Wam włożyć w ich pokonanie, zdołacie się jednak zapewne zaprzyjaźnić. Urokliwe widoki, bezgraniczne panoramy pięknego Powiatu Trzebnickiego i kolarskie wspomnienia, jakie fundują wytrwałym - bezcenne.

Tak się również składa, przez przypadek, a może w mieście cudów, Trzebnicy, to normalna sprawa, iż termin "Żądła" przypada na beatyfikację Papieża Polaka, Jana Pawła II. Wiemy, że dla wszystkich nas, niezależnie od wyznania, to znacząca postać. Pozwolicie więc, że fakt ten na maratonie w Trzebnicy upamiętnimy. Bez wielkiej pompy, bez przesady, wszak skromność była jedną z cech niezapomnianego Karola Wojtyły. I tego się trzymajmy. My nawiązaliśmy do Jego rowerowych zamiłowań, tak by wszystkim nam było ze wspomnieniem o tym Wielkim Człowieku po drodze, po szosie...

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak serdecznie zaprosić Ciebie z południa Polski, Ciebie z północy, Ciebie z centrum, Ciebie ze wschodu, Ciebie z zachodu, wszystkich Was, Maratończyków, na V Jubileuszowy Trzebnicki Maraton Rowerowy "Żądło Szerszenia". Do zobaczenia już 30 kwietnia w Trzebnicy, mieście cudów, powiecie małych wielkich Gór Kocich i krainie Maratończyków. Niecierpliwie Was wyglądamy!

Szerszenie Trzebnica

10-03-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28