Piątek, 03 kwietnia 2020 r. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
WARSZTATY Z TWORZENIA HISTORYCZNEJ GRY TERENOWEJ W SKOKOWEJ – GMINA PRUSICE

l.

WARSZTATY Z TWORZENIA HISTORYCZNEJ GRY TERENOWEJ W SKOKOWEJ – GMINA PRUSICE

Zapraszamy liderów lokalnych, miłośników i pasjonatów swoich miejscowości czy dzielnic na warsztaty z tworzenia Wypraw Odkrywców - gier terenowych w dniu 4 PAŹDZIERNIKA br. (wtorek) w godz. 12.30 - 17.30 w SKOKOWEJ (Świetlica Wiejska).

WARSZTATY PROWADZI: KRZYSZTOF SZUSTKA – MODERATOR ODNOWY WSI, ANIMATOR PARTNERSTW LOKALNYCH

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady i metodykę tworzenia gry terenowej Wyprawa Odkrywców oraz wspólnie zostanie wypracowana Wyprawa po Skokowej.

Wyprawa Odkrywców jest to metoda czynnej edukacji polegająca na tworzeniu wyprawy tzw. gry terenowej, czyli tras lub ścieżek „spacerowych”, które prezentują historię lub przyrodę miejscowości bądź okolicznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych, dając możliwość na lepsze poznanie miejsca zamieszkania. Uczestnik Wyprawy otrzymuje Kartę Wyprawy Odkrywców, składającą się przeważnie z mapy i wskazówek (napisanych wierszem), które w sposób edukacyjny prowadzą po miejscowości prezentując najciekawsze jego walory. Nagrodą w Wyprawie jest znalezienie ukrytego Skarbu, do którego prowadzą różne wskazówki, które uczestnik Wyprawy musi po drodze odgadnąć. Wyprawy mogą być piesze ale również rowerowe, konne i kajakowe a także mogą mieć różną tematykę tj. historyczną, przyrodniczą, krajoznawczą itp.

Zapewniamy materiały warsztatowe i drobny poczęstunek. Dojazd uczestników we własnym zakresie.

Ilość miejsc ograniczona. W warsztatach może wziąć udział do 25 osób. Zainteresowani są proszeni o kontakt z Panią Dorotą Leń 609 141 335 lub e-mailowo dorotalgd@wp.p

umieścił:E.P.

23-09-2011