Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Inwestycje na drogach wojewódzkich w Powiecie Trzebnickim

Przez Powiat Trzebnicki przebiega sieć dróg wojewódzkich o zróżnicowanej jakości. Pomimo cyklicznie przeprowadzanych remontów w dalszym ciągu część dróg wojewódzkich wymaga natychmiastowej naprawy bądź też gruntownej przebudowy. Zarząd Powiatu Trzebnickiego reprezentowany przez Przewodniczącego Pana Waldemara Wysockiego wraz z Wiceprzewodniczącym Panem Jerzym Trelą, Panem Sławomirem Błażewskim i Panem Danielem Buczakiem podejmuje szereg działań, których efektem są przeprowadzane inwestycje. Dzięki działaniom Zarządu Powiatu Trzebnickiego przy realizacji prac przez Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy oraz współpracy z DSDiK we Wrocławiu w 2016 i 2017 r. przebudowano odcinki dróg wojewódzkich przebiegających przez Gminę Oborniki Śląskie. Pomimo akceptacji przez DSDiK we Wrocławiu przedłożonego przez Zarząd Powiatu Trzebickiego wniosku, na skutek braku zgody opozycji w Radzie Powiatu Trzebnickiego wspieranej przez formalne działania Kolegium Wójtów i Burmistrzów, którzy w 2016 r. zablokowali remont drogi wojewódzkiej nr 340 na odcinku Niedary-Ludgierzowice, inwestycja ta została odłożona w czasie.

Tym bardziej miło nam jest poinformować, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, zgodnie z wcześniejszym wnioskiem Zarządu Powiatu przystąpiła do procedury przetargowej na remont tego odcinka drogi. Remont zostanie w całości przeprowadzony i sfinansowany przez DSDiK. To doskonała i wyczekiwana wiadomość szczególnie dla mieszkańców miejscowości Niedary i Ludgierzowice, którzy z naruszeniem bezpieczeństwa ponoszą codzienny trud komunikacyjny. Miejmy nadzieję, że czekające mieszkańców utrudnienia zostaną już niebawem zrekompensowane przez nową jakość tej drogi wraz z zatoczkami autobusowymi.

Powody do zadowolenia mają również mieszkańcy Gminy Żmigród. Również w tej gminie zmianie ulegnie nawierzchnia drogi wojewódzkiej nr 439. Choć to zaledwie 1,5 kilometrowy odcinek, od Żmigródka do mostu na kanale Kokot, jego remont w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo użytkowników tej drogi.

Z nadzieją oczekujemy na zakończenie negocjacji w zakresie przebudowy drogi serwisowej DP-03 pomiędzy miejscowością Garbce i budowanym węzłem Żmigródek. Prace niezbędne do wykonania wynikają z faktu na zbyt niskie posadowienie jej niwelety w terenie. Konsekwencją błędu projektowego jest występujące ryzyko zalaniem wodą. W efekcie grozi to, w czasie wysokich stanów wody, lokalnym zniszczeniem wód gruntowych na terenie przyległym. Ponadto oczekujemy na remont drogi wojewódzkiej nr 339 w miejscowości Żmigród (ul. Wrocławska) o długości ok. 1 260 mb na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 5 do skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza oraz ul. Tadeusza Kościuszki.

Starosta Trzebnicki
Waldemar Wysocki