Piątek, 03 kwietnia 2020 r. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
Kolejne Gwiazdy w Powiecie Trzebnickim w ramach MFMKiO

25 września br. to święto melomanów muzyki poważnej. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej odbyły się aż trzy koncerty. O godz. 16 w Żmigrodzkim kościele p.w. Św. Trójcy, a następnie o godz. 19 w  Czeszowie  odbył się koncert duetu MagBet,  który tworzą:  Magdalena Czopka i Beata Wołczyk, gościnnie wystąpił również Karol Czopka.

Magdalena Czopka- była harfistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej, a od 2007 roku pracuje w Orkiestrze Opery Wrocławskiej, oraz prowadzi klasę harfy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce, jest również członkiem The Film Harmony Orchestra Marcina Mirowskiego, z którą koncertuje i nagrywa muzykę filmową. Będąc członkiem własnego zespołu prowadzi szeroko zakrojoną działalność solową i kameralną.

Beata Wołczyk - ukończyła studia w zakresie gry na skrzypcach na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Już w czasie studiów została zaangażowana do Mazurskiej Orkiestry Filharmonicznej, z którą koncertowała w Austrii i Niemczech oraz nagrała kilka płyt CD.
Współpracuje także z wieloma zespołami kameralnymi na terenie całego kraju. Wielokrotnie występowała jako solistka. Uczestniczyła również w koncertach charytatywnych wspierając inicjatywy lokalne na rzecz integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Publiczność jak zwykle dopisała a przepiękna gra na harfie oraz skrzypcach urzekła wszystkich słuchaczy.

Repertuar Festiwalu sprawia, że na koncerty zjeżdża się szerokie grono prawdziwych miłośników muzyki, zarówno lokalnych, jak i z całego Dolnego Śląska. Podczas kolejnego spotkania, które odbyło się również 25.09.2011 r. -tym razem w Prusicach - usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory w wykonaniu Wiesława Ochmana- najsłynniejszego  polskiego śpiewaka  operowego doby  współczesnej , Renaty Dobosz – mezzosopranistki  i Roberta Grudnia – wirtuoza organów.

ROBERT GRUDZIEŃ w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.

Jest znanym muzykiem, producentem spektakli, festiwali muzycznych, organizatorem licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności.

Po wczorajszym koncercie, który zakończył się owacjami na stojąco, otrzymał List Gratulacyjny od Starosty Trzebnickiego Roberta Adacha, życzenia od Pana Burmistrza Prusic Igora Bandrowicza oraz Przewodniczącego kapituły Jana Buczka , który wspomniał iż Pan Robert Grudzień, jest Dyrektorem artystycznym MFMKiO już od 8 lat.

Panu Robertowi życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Dominika Łasica

26-09-2011