środa, 18 października 2017 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Powiatowe inwestycje drogowe w Gminie Trzebnica i Zawonia

Zarząd Powiatu Trzebnickiego z powodzeniem realizuje Zrównoważony Program Rozwoju Powiatu Trzebnickiego. Dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych powstaje nowa jakość dróg w każdej z gmin Powiatu Trzebnickiego.

Rok 2017 jest rokiem szczególnym pod względem realizacji zadań drogowych dofinansowanych z programu wieloletniego pn. ,,Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019''. Powiat Trzebnicki jako niekwestionowany lider realizuje w 2017 r.  dwa projekty w gminach Trzebnica i Zawonia, które zostały wsparte prawie 50% dotacją środków krajowych będących  w dyspozycji Wojewody Dolnośląskiego.

Jako pierwsi z nowej jakości dróg powiatowych mogą cieszyć się mieszkańcy Złotowa w gm. Zawonia. 13 września 2017 r. komisja odbiorowa pod przewodnictwem Starosty Trzebnickiego Pana Waldemara Wysockiego oraz przy udziale  Pana Sławomira Błażewskiego – Członka Zarządu Powiatu Trzebnickiego, Roberta Borczyka – Sekretarza Powiatu Trzebnickiego, Pana Pawła Mikstackiego – Generalnego Wykonawcę, Pana Pawła Kaźmierczaka – p.o. Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, Pana Wiesława Sadłochę – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz Pana Jerzego Kozyrę – kierownika budowy dokonała końcowego odbioru przebudowanej na długości 995 metrów drogi powiatowej nr 1333 D od miejscowości Złotów w stronę miejscowości Czeszów wraz z przebudową całego skrzyżowanie dróg powiatowych nr 1333 D oraz 1453 D i wykonaniem nowego oznakowania poziomego przejścia dla pieszych oraz barier energochłonnych.

Warto zaznaczyć, że miejscowość Złotów za sprawą perły architektonicznej - zabytkowego kościoła p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Złotowie z jedyną kopią w Polsce unikatowej Drogi krzyżowej Jerzego Dudy Gracza jest miejscem szczególnym na mapie atrakcji turystycznych w Powiecie Trzebnickim. Tym samym kolejna inwestycja po wykonanej na przełomie raku 2016/2017 r. przebudowy części drogi powiatowej nr 1453 D w miejscowości Złotów na długości 596 m wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców tej miejscowości oraz turystów odwiedzających to niezwykłe miejsce.

Na ukończeniu pozostają prace przy największej i najważniejszej  inwestycji drogowej w tym roku tj. przebudowy drogi powiatowej nr 1400 D (etap 1). Zakończenie przebudowy powiatowej drogi rozwoju o długości ponad 3,6 km wraz z budową ścieżki rowerowej zaplanowano na koniec października 2017 r. Szczegóły dotyczącej tej strategicznej inwestycji zostaną przedstawione w kolejnej wiadomości.

02-10-2017