polski angielski niemiecki
Sobota, 02 lipca 2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Nocne zwiedzania

W miniony piątek Starostwo Powiatowe w Trzebnicy uczestniczyło w XIX Tygodniu Kultury Chrześciajńskiej.

 

W tym dniu odbywała się Nocna Wędrówka szlakiem Zabytków Trzebnicy. Spacer rozpoczął się o godzinie 19.00. Pierwszy przystanek był w Kościele Czternastu Świętych Wspomożycieli w Lesie Bukowym. Ciekawą prelekcję wygłosił opiekun kościoła ks. Władysław Mszal. Słuchacze poznali historię kościoła, ciekawostki, a także prywatne wspomnienia księdza Władysława ze wspólnych górskich wypraw kapłana z Karolem Wojtyłłą.

 

 

 

Następnie uczestnicy nocnej wędrówki udali się przez Las Bukowy pod Park Wodny „Zdrój”, gdzie Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica zaprezentował inwestycję - aquapark.

 

 

Kolejny punkt przystankowy był w nowym budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej.

Uczestnicy mogli zwiedzić cały budynek, wysłuchać i obejrzeć prezentację na temat historii i współczesnych losów budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

 

Dla wszystkich obecnych został przygotowany koncert w wykonaniu Pani Magdaleny Czopki. Była harfistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej, od 2007 roku pracuje w Orkiestrze Opery Wrocławskiej oraz prowadzi klasę harfy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu.

Artystka współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce,  jest również członkiem The Film Harmony Orchestra Marcina Mirowskiego, z którą koncertuje i nagrywa muzykę filmową. Będąc członkiem własnego zespołu prowadzi szeroko zakrojoną działalność solową i kameralną.

 

 

Gościnnie w koncercie wziął udział Pan Marcin Czopka, prywatnie syn Pani Magdaleny, który śpiewa pięknym tenorem.

 

Po  koncercie - uczestnicy wyprawy wybrali się w dalszą drogę na poświęcenie skweru dedykowanego pamięci Księdza Profesora Antoniego Kiełbasy.

 

Na zakończenie nocnej wędrówki można było zwiedzić klasztor Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy.

 

 

ER  .i   GW

.

26-09-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31