środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Inwestycja w edukację

Koalicja Klubu Marka Długozimy „ Skuteczni dla Rozwoju” i Klubu Prawo i Sprawiedliwość wspiera w Powiecie Trzebnickim wszelkie inicjatywy związane z edukacją młodych pokoleń. Działania realizowane w celu zagwarantowania dzieciom i młodzieży najlepszych warunków rozwoju stanowią doskonałą inwestycję.
Podpisane przez przedstawicieli Powiatu Trzebnickiego umowy związane z modernizacją i poprawą warunków kształcenia stanowią o kolejnym udzielonym wsparciu powiatowym placówkom oświatowym.

W Powiatowym Gimnazjum Sportowo-Językowym w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zostanie dostosowana infrastruktura do wymogów osób niepełnosprawnych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W ramach programu zostaną przeprowadzone prace adaptacyjnych oraz wyposażone pracownie chemiczne, fizyczne, biologiczne, matematyczne i językowe. W ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego przebudowany zostanie dach szkoły wraz z dociepleniem oraz wykonana zostanie platforma do transportu osób niepełnosprawnych.

W Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie w ramach projektu „Edukacja moją inwestycją w przyszłość " stworzone zostaną możliwości do nauczania eksperymentalnego, a nauka programowania i kodowania ułatwi dzieciom odnalezienie się w świecie nowych technologii. Prowadzone będą zajęcia warsztatowe z biologii, geografii, laboratoryjne z fizyki, chemii oraz zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej- terapia logopedyczna, terapia psychologiczna, terapia pedagogiczna, trening umiejętności społecznych, terapia Biofeedback.
W ramach projektu wyposażone zostaną pracownie naukowe w tym pracownia komputerowa w nowoczesny sprzęt- laptopy, tablice interaktywne, tablety, oprogramowanie.
Utworzona zostanie również tzw. Sala wyciszeń - miejsce służące zahamowaniu zachowań agresywnych, ich wyciszeniu. Uczestnicząc w projekcie uczniowie skorzystają także z wyjazdów edukacyjnych do Afrykarium, Hydropolis, Oceanariu, oraz mają możliwość uzyskania stypendium naukowego, które w ramach projektu otrzyma 12 uczniów przez okres dwóch lat.

01-11-2017