środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
IX Ogólnopolski Tydzień Kariery już za nami

16-20 października 2017 r. w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017, którego organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy. Jest to cykliczne wydarzenie mające na celu inspirowanie, wspieranie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegorocznym hasłem wydarzenia był temat "Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje". Na mieszkańców Powiatu Trzebnickiego czekały spotkania z doradcami zawodowymi oraz tematyczne panele dyskusyjne.
Osoby bezrobotne pod okiem doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy mogli wykonać w wersji elektronicznej testy badające predyspozycje zawodowe. Przeprowadzona została również Gra GO WORK - symulacyjno – strategiczna gra planszowa dla osób bezrobotnych, której celem było zwiększanie skuteczności działań na rzecz podejmowania i utrzymania zatrudnienia.

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniu 17 października 2017 r. odbył się również finał ekonomicznej gry symulacyjnej CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU dla najlepszych graczy - uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy, wyłonionych w rozgrywkach wrześniowych. Finał poprowadził doradca Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej z Wrocławia Pani Małgorzata Sosnowicz . Gra ukazująca mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje zarazem postawy przedsiębiorcze, rozwija kompetencje społeczne graczy oraz ich wiedzę o sobie. W rozgrywkach uczestniczyło 18 dwuosobowych drużyn. . Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1- Asia Pietrzyk i Daria Marciniec
Dwa drugie miejsca zajęli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy- Paulina Tarnowska i Krzysztof oraz Jakub Zawada i Bartek Wasyluk
Gratulujemy wyników .

02-11-2017