polski angielski niemiecki
Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół przy Szpitalu
W poniedziałek, 30 października 2017 r. w Zespole Szkół przy Szpitalu im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbyła się uroczystość podsumowująca realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W wydarzeniu wziął udział Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki, który wyraził aprobatę dla tak szczytnych inicjatyw.
Głównym celem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” jest poprawa poziomu czytelnictwa zarówno poprzez finansowe wsparcie modernizacji , budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych oraz bieżącego uzupełnienia zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. Realizacja programu sprawia, że uczniowie wprowadzeni w świat książki, kształtują w sobie pozytywne wzorce, rozbudzają zainteresowanie czytelnicze i utrwalają nawyk czytania.
W ramach tego programu pozyskane środki w kwocie 6 200 zł pozwoliły wzbogacić księgozbiór biblioteki szkolnej o najnowsze i najbardziej popularne książki dla dzieci w tym lektury szkolne.
Uczniowie przyszpitalnej szkoły przedstawili w formie prezentacji multimedialnej wydarzenia , które w ramach programu były realizowane w szkole. Były to między innymi spotkania z zaproszonymi gośćmi, udział w maratonie czytelniczym w ramach Ogólnopolskiego Narodowego Czytania „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego, organizacja szkolnego konkursu Pięknego Czytania Prozy Janusza Korczaka z udziałem Pani Joanny Martynowskiej-Partyki, oraz konkursu literackiego pod hasłem „Nowe zakończenie książki pt. Król Maciuś I” . Nie można również zapomnieć o tygodniowej akcji szkolnej- „ Zaczytani w Korczaku” w której nauczyciele czytali uczniom utwory patrona szkoły.


 
 
03-11-2017
Szukaj w artykułach
Październik 2018