środa, 22 listopada 2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Dzień 6 listopada 2017 r. w sposób szczególny zapisze się na kartach kroniki Powiatu Trzebnickiego. Po wielu latach oczekiwań spełniły się marzenia o nowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Trzebnicy.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Trzebnicy to instytucja, której działanie ma istotny wpływ na zapewnienie zdrowych warunków życia mieszkańców Powiatu Trzebnickiego. Wykwalifikowany personel pod czujnym okiem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Trzebnicy Pani lek. med. Renaty Widłak - Stępień m.in. sprawuje nadzór nad warunkami: higieny środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny procesów nauczania i wychowania, higieny wypoczynku i rekreacji, zdrowotnymi żywności, żywienia oraz materiałami i wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością i kosmetykami. To instytucja, która zapewnia nam ochronę przeciwepidemiczną, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie.

Tak istotna dla zdrowia mieszkańców instytucja, od wielu lat borykała się z problemem lokalowym. Pomimo oferowanej gościnności Gminy Trzebnica reprezentowanej przez Burmistrza Marka Długozimę, nierozwiązany od lat problem przez Powiat Trzebnicki sprawił, że Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Trzebnicy stanęła przed groźbą jej likwidacji. Świadomość istniejącego zagrożenia stała się podstawą działań obecnego Zarząd Powiatu Trzebnickiego utworzonego w ramach koalicji klubów „Skuteczni dla Rozwoju Marka Długozimy” oraz Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił w swym przemówieniu Starosta Powiatu Trzebnickiego Pana Waldemar Wysocki „ Dziś spełniamy marzenia o nowoczesnej i przyjaznej mieszkańcom siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Trzebnicy, za co w imieniu mieszkańców Powiatu Trzebnickiego dziękuję koalicjantom tworzącym Zarząd na czele z Panem Burmistrzem Markiem Długozimą oraz Prezesowi Okręgu nr 3 Prawa i Sprawiedliwości Panu Piotrowi Babiarzowi. Dziękuję za nadzór nad inwestycją sprawowany przez Wicestarostę Pana Jerzego Trelę”.

Zadowolenie z wykonanej pracy Zarządu Powiatu Trzebnickiego wyraził również Pan Burmistrz Marek Długozima. W swym przemówieniu podziękował także Pani Renacie Widłak – Stępień, dzięki, której wzorcowo wykonywane są obowiązki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Trzebnicy. Życząc dobrej pracy w nowej siedzibie zainicjował wspólne odśpiewanie dla Pani doktor tradycyjnej polskiej piosenki „Sto lat”.

Potrzebę utworzenia nowej placówki podkreślił w swym przemówieniu także Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu dr n. med. Jacek Klakocar. Jako znamienne pozostaną jego słowa „Wreszcie powstała nowa siedziba ”.

Na zakończeniu nie sposób wspomnieć o płynącej z serca gościnności Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Trzebnicy Pani lek. med. Renaty Widłak - Stępień, która wraz z pracownikami przygotowała uroczyste otwarcie nowej siedziby Stacji czyniąc, iż każdy z zaproszonych gości mógł poczuć się wyjątkowo.

Nowoczesna i przyjazna mieszkańcom siedziba Powiatowa Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Trzebnicy, panująca w niej przyjazna atmosfera oraz wiedza fachowa jej personelu jest najlepszym potwierdzeniem słuszności podjętej przez Zarząd decyzji oraz gwarancją nowej jakości pracy.

10-11-2017