środa, 18 lipca 2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Nowoczesna edukacja jest humanistyczna

Humanizm to nurt filozoficzny znany od starożytności, który stawia człowieka na szczycie drabiny ludzkich wartości.
Humanizm to koncepcja człowieka, to podmiotowe i osobowe traktowanie człowieka, także w procesie kształtowania nauczanego, jak i nauczającego. Jako, że szkoła to jedno z najsilniej oddziałujących środowisk wychowawczych, to sposób nauczania jest ściśle związany z koncepcją w wymiarze humanistycznym jest bardzo ważny.

Czym jest humanizm w szkolnej praktyce? Jakie czynniki wpływają na podnoszenie kompetencji humanistycznych? – to pytania, na które odpowiedzi otrzymali uczestnicy I Seminarium o Edukacji Humanistycznej zorganizowanej w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy.
Wydarzenie otworzyło cykl spotkań popularyzujących wiedzę humanistyczną w kontekście aspektów związanych z rozwojem osobowym, doskonaleniem zawodowym, wymianą doświadczeń i działań metodycznych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Trzebniki Waldemar Wysocki , który wraz z Zarządem Powiatu Trzebnickiego oraz klubem Marka Długozimy „Skuteczni dla Rozwoju” i klubem Prawa i Sprawiedliwość udziela wsparcia wydarzeniom, związanym z rozwojem edukacji oraz procesem kształcenia, który stanowi niezwykle ważny etap przygotowania młodego pokolenia do podejmowania życiowych decyzji.

17-11-2017
Lipiec 2018