Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Uroczystość poświęcenia i wprowadzenia sztandaru Powiatowego Zespołu Szkół im Władysława Reymonta

„ Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową”.

Kardynał Stefan Wyszyński

Sztandar szkolny jest dla całej społeczności szkolnej symbolem Polski , Narodu, Małej Ojczyzny. To również znak, który łączy uczniów tych którzy opuścili progi szkoły jak i tych którzy uczą się i nabywają kolejnych doświadczeń. Sztandar jest czymś wyjątkowym i szczególnym. Szkoła występuje ze sztandarem podczas najważniejszych wydarzeń szkolnych takich jak rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, Święto Patrona, uroczystości patriotyczno – religijne, święta narodowe oraz inne uroczyste apele. Dzień 4 grudnia zapisał się znacząco na kartach Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich. W tym dniu tak ważnym dla całej społeczności szkolnej dokonano uroczystego poświęcenia i wprowadzenia sztandaru Powiatowego Zespołu Szkół im Władysława Reymonta.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Trzebnickiego Starosta Trzebniki Waldemar Wysocki oraz Sławomir Błażewski – Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego. Starosta, podkreślając znaczenie sztandaru jako znaku tożsamości szkoły i symbolu, nawiązał jednocześnie do sukcesów jakie odnosi szkoła.
Pogratulował uczniom Technikum hotelarskiego, którzy biorąc udział w Kulinarnym Rajdzie Mistrzów zajęli 1 i 3 miejsca.
Gratulujemy pięknej oprawy artystycznej i życzymy kolejnych sukcesów uczniom oraz gronu pedagogicznemu.

08-12-2017
Maj 2018