Niedziela, 23 września 2018 r. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Warsztaty rzemiosła artystycznego dla dzieci
Projekt „Radosne Święta” to prezent, jaki naszym najmłodszym obywatelom podarował w grudniu Zarząd Powiatu Trzebnickiego. Zorganizowane przez Fundację Wspierania Dziedzictwa Kulturowego "Żarna" warsztaty rzemiosła artystycznego dla dzieci cieszyły się ogromną popularnością. Do udziału zgłosiły się szkoły podstawowe z Trzebnicy, Żmigrodu i Zawoni. Przez dwa dni – 11 i 12 grudnia 2017 roku, 300 dzieci doskonale bawiło się i pracowało przy wykonaniu oryginalnych ozdób choinkowych z drewna, papieru i pierniczków. Anioły z drewna bukowego, mikołaje z gruszy , choinki z drewna świerkowego oraz modrzewiowe renifery, pięknie wyszlifowane i wymalowane przez dzieci znalazły się na „powiatowej świątecznej choince” . Podczas warsztatów sala konferencyjna w Starostwa Powiatowego w Trzebnicy zmieniła się w bajkowy świat- świat kolorów i piernikowych zapachów, przypominając o magii zbliżających się świąt. Warsztaty rzemiosła artystycznego dla dzieci „Radosne Święta” to nie tylko promocja tradycyjnego rękodzieła i rzemiosła artystycznego, ale również doskonała nauka dla dzieci . Starosta Trzebnicki , który objął patronatem wydarzenie złożył dzieciom życzenia świąteczne zapraszając jednocześnie mieszkańców Powiatu Trzebnickiego do aktywnego udziału w organizowanych zajęciach zachęcając jednocześnie dzieci do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

15-12-2017
Wrzesień 2018