Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Ćwiczenia zgrywające służby ratownicze drogi ekspresowej S-5
Na odcinku drogi ekspresowej S-5 przy węźle Trzebnica- odcinek drogi Marcinowo Kosinowo- w dniu 8 grudnia 2017 r. odbyły się ćwiczenia zgrywające służby ratownicze. W wydarzeniu wzięły udział służby odpowiedzialne za bezpośrednie bezpieczeństwo użytkowników dróg - Państwowa Straży Pożarna , Policja, Pogotowia Ratunkowe, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu. Prace nadzorował Starosta Trzebniki Waldemar Wysocki, Członek Zarządu Powiatu Daniel Buczak oraz Sekretarz Powiatu Robert Borczyk.
W ramach ćwiczeń upozorowano wypadek komunikacyjny z udziałem samochodów osobowych, w których zakleszczone zostały osoby poszkodowane. Służby przećwiczyły m.in. rozbieranie zastosowanych na tej trasie barier linowych w celu dostania się do poszkodowanych znajdujących się na przeciwległym pasie drogi. Sprawdzały także koordynacje działań różnych służb podczas wykonywania działań ratowniczych.
Zorganizowanie tego typu ćwiczeń ma na celu sprawdzenie jakości współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi zarówno pod względem obowiązujących procedur dotyczących działań ratowniczych na drogach, współpracy z zarządcą drogi przy działaniach ratowniczo-gaśniczych przy wypadku, a także możliwości dojazdu do miejsca wypadków drogowych poprzez przejazdy awaryjne na drogach szybkiego ruchu. Przeprowadzone w terenie ćwiczenia ratownicze zwracają uwagę na ewentualne zagrożenia i skutki jakie mogą wystąpić na drodze . Dzięki dobrej współpracy wszystkich służb ratowniczych możemy czuć się bezpiecznie. Należy jednak pamiętać o tym , że to przede wszystkim na kierowcy spoczywa bezpieczeństwo na drodze.

15-12-2017
Grudzień 2018