Czwartek, 21 czerwca 2018 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Odznaczenie „Zasłużony Dla Rolnictwa”
Odznaczenie „Zasłużony Dla Rolnictwa” jest szczególnym wyróżnieniem przyznawanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżnieni zostają obywatele, którzy zarówno swoją postawą społeczną jak również zaangażowaniem wykazali się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie rolnictwa i rozwoju wsi. Przyznanie odznaki jest formą podziękowania za zaangażowanie i odniesione sukcesy.
Starosta Trzebnicki w imieniu Zarządu Powiatu Trzebnickiego w dniu 28 grudnia 2017 r. na XLVIII Sesji Rady Powiatu wręczył odznakę honorową „ Zasłużony dla Rolnictwa” wraz z medalem Starosty Panu Mirosławowi Miturskiemu, mieszkańcowi Obornik Śląskich za zaangażowanie i wniesiony wkład w modernizację terenów wiejskich, ochronę środowiska i gospodarki wodnej na terenie Powiatu Trzebnickiego.
Pan Mirosław Miturski jako starszy specjalista Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu był jednym z twórców koncepcji zagospodarowania terenu nad Sąsiecznicą. Projekt zakładał wykorzystanie terenu bez ingerencji w otoczenie naturalne, wykorzystując teren wokół rzek dla celów aktywnej rekreacji. Wszystkie projekty, przy których realizacji uczestniczył dostosował w sposób zachowujący integralność ze środowiskiem naturalnym.
Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki podkreślił, że wyróżnienie mieszkańca Obornik Śląskich jest wielkim zaszczytem i powodem do dumy dla Powiatu Trzebnickiego.

04-01-2018
Czerwiec 2018