środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Rozśpiewany kolędami Czeszów

6 stycznia, Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane świętem Trzech Króli, w tym roku, w Czeszowie, w gminie Zawonia przybrało niezwykle uroczysty charakter. Na zaproszenie aktywnie działającego zespołu ludowego „AleBabki” i Stowarzyszenia Pro Futuro do Niezłego Młyna przybyły prawdziwe tłumy, by wspólnie kolędować i wziąć udział w już VII Powiatowym Przeglądzie Kolęd - Rozśpiewany Czeszów 2018. Tym razem pod honorowym patronatem Starosty Trzebnickiego Pana Waldemara Wysockiego.
Gościnność i wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom.
Pan Starosta nazwał Czeszów Powiatową Stolicą Kultury. Podziw i wielki szacunek budziła organizacja spotkania i zaangażowanie członkiń Zespołu, w tym szczególnie Pani Bożeny Cieleń. To dzięki temu, każdy czuł się w ten sobotni wieczór, w Czeszowie, wyjątkowo.
Zaszczytem dla Starostwa Powiatowego była rola współorganizatora czeszowskiego święta. Z tej racji składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie oraz wspólne śpiewanie chórom: Uniwersytetu III Wieku „TĘCZA” z Trzebnicy, „VOX DOMINI” z Prusic oraz zespołom ludowym „BRZYKOWIANIE” z Brzykowa, „MOJĘCICE” z Wołowa, „MOZAIKA” ze Skarszyna i nade wszystko zespołowi „AleBabki” z Czeszowa.
Słowa uznania kierujemy pod adresem Pani Małgorzaty Majeran-Kokott – zasłużonej dla kultywowania tradycji ludowych dziennikarki Radia Wrocław oraz odpowiedzialnego za przygotowanie artystyczne zespołów Pana Bogdana Syka, a także odpowiedzialnego za nagłośnienie Pana Józefa Ścisło. Dziękujemy Państwu Bożenie i Pawłowi Łaczmańskim z Czeszowa za piękne okolicznościowe świeczniki, z anielskim motywem, jakie wykonali dla każdego z uczestników Przeglądu.
Serdecznie dziękujemy za gościnę udzieloną przez właścicieli Hotelu Niezły Młyn w Czeszowie Państwa Lutkowskich oraz osobom przygotowującym znakomite lokalne wypieki.

Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji.

Robert Borczyk
Sekretarz Powiatu Trzebnickiego