środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Powiecie Trzebnickim
Dzień pracownika publicznych służb zatrudnienia w naszym kraju został ustanowiony, na mocy zapisu ustawy z 16 grudnia 2010 r. w ramach nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Upamiętnia on podpisanie w dniu 27 stycznia 1919 r. przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dokument ten jest uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce. Tego dnia w 1919 roku utworzono w II Rzeczypospolitej Państwowe Urzędy Pośrednictwa Pracy, będące ważnym instrumentem walki z bezrobociem. Warto zwrócić uwagę, że Polska jako jeden z pierwszych krajów europejskich powołała do życia państwową służbę zatrudnienia. Od 2004 roku Struktury Państwowej Służby Zatrudnienia wchodzą w skład Europejskich Służb Zatrudnienia, które mają za zadanie wspierać mobilność pracowników na europejskim rynku pracy.
Obchodzone Święto stanowiło okazję do spotkań pracowników urzędów pracy i instytucji rynku pracy z władzami samorządowymi. Spotkanie było zarazem podsumowaniem działalności Powiatowego Urzędu Pracy w 2017 r. Wśród najważniejszych przedsięwzięć ubiegłego roku Pan Łukasz Szymczak Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy wymienił m.in. zwiększenie efektywności Urzędu w zakresie realizacji ofert pracy oraz wprowadzenie innowacyjnych programów. Jak podkreślił Dyrektor sukces jest zwieńczeniem wielu zmian wprowadzanych w ostatnich latach i stanowi on ogromne wyzwanie na kolejne lata. W imieniu Zarządu Powiatu Trzebnickiego Starosta życzył wszystkim pracownikom aby pełnienie tej ważnej społecznie funkcji było źródłem satysfakcji, a ciężko wykonywana praca budziła szacunek.

31-01-2018
Kwiecień 2018