środa, 18 lipca 2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Pierwszy etap ”Modernizacji dachu budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich im. Władysława Reymonta” zakończony
Zakończył się pierwszy etap ”Modernizacji dachu budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich im. Władysława Reymonta”, który jest realizowany w ramach zadania pn.: „Adaptacja i wyposażenie szkół ponadgimnazjalnych w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy i Powiatowym Zespole Szkół w Obornikach Śląskich”.
W wizytacji oraz odbiorze końcowym, który odbył się 6 lutego 2018 r. wzięli udział przedstawiciele powiatu - Starosta Waldemar Wysocki, Wicestarosta Jerzy Trela, Członek Zarządu Sławomir Błażewski, inspektor nadzoru inwestycyjnego Małgorzata Ewiak oraz wykonawca inwestycji. Przy odbiorze był obecny przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pani Renata Kucharska, która pełniła nadzór nad prowadzoną inwestycją. Zakres prac obejmował m. in. rozbiórkę pokrycia dachu, wymianę izolacji termicznej połaci dachowych, wymianę skorodowanych elementów konstrukcji dachu rynien i rur spustowych oraz montaż nowego deskowania z płyt OSB i desek, a także inne prace zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie. Prace związane z modernizacją dachu wykonywała trzebnicka firma „DzwoN Krzysztof Dzwonek”.
Koszt inwestycji wyniósł około 150 000 zł. W 2018 r. planowany jest kolejny etap modernizacji dachu. Powiat Trzebnicki realizując zadania inwestycyjne na terenie placówek oświatowych poprawia komfort nauki młodzieży szkół powiatowych, jak również atrakcyjność jednostek edukacyjnych. Obecnie prowadzone są inwestycje w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy związane z odtworzeniem muru oporowego z pochylnią wraz z osuszaniem i izolacją ścian fundamentowych w części budynku oraz wykonaniem podjazdu dla niepełnosprawnych.

08-02-2018
Lipiec 2018