środa, 01 lutego 2023 r. Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Samorządowcy popierają budowę S5.

W niedzielę 2 października grupa samorządowców  manifestowała swoje poparcie dla budowy trasy szybkiego ruchu S5, która połączy Poznań z Wrocławiem. Na ulicę wyszli biegacze z Powiatu Trzebnickiego oraz kolarze, całe wydarzenie popierali: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marek  Łapiński, Starosta Powiatu Trzebnickiego Robert  Adach, Wicestarosta Arkadiusz Poprawa, Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Prezes Stowarzyszenia  Samorządowego z Trzebnicy Czesław Czternastek.

Biegacze i rowerzyści wśród, których był Wicemarszałek oraz Burmistrz Żmigrodu przebyli trasę  drogą numer 5 do Psar. Na przejściu dla pieszych blokowali przejazd w kierunku Poznania i Wrocławia. Po przybyciu na miejsce  przed mostem na Widawie przywitali ich Starosta i Wicestarosta Trzebnicki. Rozpoczęła się konferencja.

Głos zabrali samorządowcy zwracając uwagę jak ważna jest budowa S5 dla rozwoju Powiatu Trzebnickiego, Starosta zaznaczył że przejazd z Wrocławia do Trzebnicy ze zwględu na korki trwa badzo długo i dla inwestorów i mieszkańców jest to bardzo uciązliwe.

Samorządowcy wspomnieli również o budowie ścieżki rowerowej, którą wspólnie ze  Starostą Milickim popierają. Na zakończenie konferencji uczestnicy manifetu kilkakrotnie przeszli przez pasy, wstrzymując ruch i zaraz namawiając kierowców do poparcia apelu budowy S5.

źródło: www.nowagazeta.pl

umieścił: E.P.