Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Trzebnica pędzlem i piórem
W piątkowy wieczór w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy mięliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu „Trzebnica pędzlem i piórem”, w ramach którego zaprezentowana została twórczość trzebnickich artystów. Swoje prace z różnych dziedzin sztuki przybliżyła nam: Pani Danuta Kamińska, Pani Ewa Mroczek, Pani Marta Mroczek oraz Pan Paweł Orzechowski. Honorowy patronat nad artystycznym wydarzeniem objął Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki oraz Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. Trzebniccy artyści podczas wydarzenia prezentowaną sztuką oprowadzili gości wernisażu po urokliwej Trzebnicy, ukazując jednocześnie wyjątkowy charakter miasta. Nie zabrakło pejzaży, ciekawych miejsc prezentujących trzebnickie najpiękniejsze zakątki oplecione motywami trzebnickich kotów. O oprawę muzyczną zadbali nauczyciele oraz uczniowie Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Profesora Edmunda Kajdasza w Trzebnicy, podkreślając jednocześnie szczególny charakter wydarzenia.
„Trzebnica pędzlem i piórem” wpisuje się niewątpliwie w kalendarz interesujących wydarzeń kulturalnych Powiatu Trzebnickiego, na które warto wybrać się z całą rodziną .
Jak podkreślił Starosta Trzebnicki - Waldemar Wysocki oraz Wicestarosta Jerzy Trela „Trzebnica jest niewątpliwie stolicą kulturalną naszego powiatu, a artyści promotorami naszych małych ojczyzn”. Dlatego warto wspierać takie inicjatywy, w których lokalni artyści prezentują swoją twórczość

28-02-2018
Maj 2018